UDOSTĘPNIJ

Prezydent Francji Francois Hollande jest przekonany, że Putin nie anektuje Donbasu. Hollande stał się obok Angeli Merkel głównym negocjatorem pomiędzy Rosją a Ukrainą.

– On mi to powiedział – mówi francuski przywódca w specjalnej audycji radia France Inter poświęconej polityce zagranicznej – To, czego Putin chce, to zapobiec przystąpieniu Ukrainy do NATO, nie chce wojsk Sojuszu u granic Rosji. I chce pozostać wpływowy.

Hollande jako jedyny zachodni przywódca spotkał się z Putinem na terenie Rosji. 15 stycznia ma dojść między przywódcami do kolejnego spotkania, tym razem w Astanie. Z inicjatywą wystąpił prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Na spotkanie zaproszona została również kanclerz Angela Merkel. Żden polski polityk nie będzie uczestniczył w rozmowie.

Hollande wierzy, że po spotkaniu z Putinem dojdzie do postępu w negocjacjach. Jego zdaniem, prezydent Federacji Rosyjskiej musi przestrzegać integralności terytorialnej Ukrainy i pozwolić na jej współpracę z Unią.

– Nie jestem zwolennikiem polityki najgorszego, zaostrzania sankcji. Jeśli będzie postęp, sankcje powinny być poluzowane. Jeśli Rosja jest w kryzysie, niekoniecznie jest też korzystne dla Europy – wytłumaczył Hollande.

Według francuskich mediów, Putin zaprzestanie agresji na Ukrainę, jeśli Zachód zapewni go, że Ukraina nie wejdzie do NATO.

źródło: rp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPotwierdzona informacja. Korwin-Mikke przestaje być prezesem KNP
Następny artykułBiskup kupił wannę za 64 tysiące złotych. Niemcy liczą miliardowy majątek Kościoła
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również