UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia/president of russia

Prezydent Rosji zdecydowanie sprzeciwia się koncepcji przyłączenia się Szwecji do NATO. Ostrzega, że takie działanie spotka się ze zdecydowaną reakcją jego kraju.

Według Władimira Putina dołączenie Szwecji do NATO z całą pewnością wpłynie negatywnie na jej relacje z Rosją. Dla rosyjskich władz będzie oznaczało to przybliżenie się wojskowej infrastruktury zachodniego bloku wojskowego do swoich granic.

Zinterpretujemy to jako dodatkowe zagrożenie dla Rosji i zastanowimy się, jak możemy je wyeliminować – powiedział Władimir Putin agencji Tass Newsweek.

Putin zapewnia, że wypowiadając na razie nie ma na myśli reakcji zbrojnej, jednak zapowiada zdecydowane działania, ponieważ przyłączenie Szwecji do NATO jego zdaniem z całą pewnością oznaczałoby zagrożenie dla rządzonego przez niego kraju, a nie przyniosłoby żadnych korzyści dla samych Szwedów.

Rosyjski prezydent oświadczył również, że na dzień dzisiejszy Rosja nie ma zamiar histeryzować i jeszcze nie wyceluje w Szwecję swoich głowic nuklearnych. Tak się stanie dopiero, gdy okaże się już pewne, że Szwecja w NATO się znajdzie.


źródło: http://kresy.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również