UDOSTĘPNIJ
fot. kremlin.ru / pixabay

Podczas rozdania nagród geograficznych dla dzieci, które było transmitowane na żywo w telewizji, prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin oświadczył, że Rosja tak na prawdę nie ma granic. Słowa rosyjskiego przywódcy wprawiły zachodnie media i polityków w konsternację, mimo że zaraz po ich wypowiedzeniu Putin zapewnił, że to „tylko żart”.

Podczas transmitowanego na żywo rozdania nagród geograficznych dla najzdolniejszych dzieci, prezydent Federacji Rosyjskiej zapytał jednego z laureatów o to gdzie kończą się granice Rosji. Dziewięcioletni chłopiec – zgodnie ze stanem faktycznym – odpowiedział, że na Cieśninie Beringa.

Prezydent Putin szybko jednak poprawił chłopca i stwierdził, że granice Rosji nigdzie się nie kończą. Na sali rozgległy się gromkie brawa. Mimo, że następnie zapewnił, że to żart to jego późniejsze słowa wcale nie uspokoiły zachodnich mediów i polityków.

Władimir Putin zaczął zapewniać bowiem, że rosyjska armia i władza przy wykorzystaniu wszystkich możliwych środków będzie broniła Rosjan w każdym kraju, w którym będzie działa im się krzywda.

Zachodnie media i politycy odczytali słowa rosyjskiego przywódcy jako nawiązanie do wydarzeń m.in. na Ukrainie, gdzie toczy się wojna. Walczący z ukraińską armią separatyści (którzy są nieoficjalnie wspierani przez Rosję) przystąpili do walki m.in. właśnie z powodu rzekomych prześladowań Rosjan ze strony ukraińskiej władzy. Podobne niepokoje zaczynają się rodzić również w krajach bałtyckich gdzie mniejszości rosyjskie są wyjątkowo duże.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: bbc

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzwajcaria zakaże rozprowadzania Koranu
Następny artykułZakończono akcję we Francji. Uzbrojony napastnik wziął 70 zakładników
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również