UDOSTĘPNIJ
fot. Eastmedia

Gazprom-Media, kontrolowana przez Kreml i oligarchów spółka, przymierza się do inwestycji nad Wisłą – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Według informacji dziennika, Gazprom-Media (spółka należąca do Gazprombanku a ten z kolei do Gazpromu) po cichu finalizuje kilkumiesięczne rozmowy w sprawie przejęcia jednego z polskich brokerów reklamowych z rynku telewizyjnego i internetowego – Atmedia. Zdaniem „PB” ma to być dopiero początek inwestycji nad Wisłą ponieważ ta wspomniana ma konkretny cel – utworzyć przyczółek inwestycyjny w Europie Środkowo-Wschodniej by w niedalekiej przyszłości sięgnąć po stacje telewizyjne wystawione na sprzedaż.

– A w Polsce nie brakuje takowych okazji na stole. Jedną z nich jest choćby TVN (która została ostatnio wystawiona na sprzedaż – przyp. red.)- konkludują dziennikarze Pulsu Biznesu.

Atmedia jeszcze kilka lat temu była liderem na rynku pośrednictwa sprzedaży czasu reklamowego w kanałach tematycznych. Została jednak wystawiona na sprzedaż gdy jej przychody spadły kilkakrotnie.

źródło: pb.pl

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBój to jest nasz ostatni? Wielki pogrzeb na lewicy…
Następny artykułPolak, cywil, bestialsko zabity przez separatystów w Donbasie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również