UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / cezary p / LearningLark

Historia jak z popularnego filmu „Psy” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Łódzcy policjanci zostali przyłapani na paleniu służbowych akt, które wcześniej wykradli z jednego z komisariatów. Sprawą zajęła się prokuratura, która postawiła już funkcjonariuszom zarzuty. 

Z informacji do jakich dotarł „Dziennik Łódzki” wynika, że naczelnik i szeregowy policjant wydziału prewencji jednego z łódzkich komisariatów zostali przyłapani na paleniu służbowych akt na działce.

W sumie policjanci wykradli z wydziału prewencji I Komisariatu Policji w Łodzi 6 worków akt, najstarsze pochodziły sprzed 20 lat. Na szczęście policjanci zostali przyłapani w momencie, gdy ognisko nie rozpaliło się jeszcze dobrze i większość dokumentów udało się uratować.

Sprawą natychmiast zajęła się prokuratura. Funkcjonariuszom postawiono już zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień i niszczenia dokumentów. Obydwoje zostali także zawieszeni, objęci dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju.

Jedną z kultowych scen polskiego kina jest własnie palenie akt przez byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, którzy masowo palili dokumenty przed weryfikacją, która miała miejsce tuż po transformacji na przełomie lat 80-90. ubiegłego wieku.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: dziennik łódzki

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRząd PiS opowiedział się przeciwko dyskryminacji LGBTI
Następny artykułWielka Brytania: Polak skazany za włamanie i brutalny gwałt
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również