UDOSTĘPNIJ

Funkcjonujący w politycznym niebycie były poseł Prawa i Sprawiedliwości, Adam Hofman proponuje przywrócenie kary śmierci dla najbardziej zwyrodniałych przestępców – ot, taki sposób na zwrócenie na siebie uwagi wykorzystując czas kampanii wyborczej i oczekiwania części społeczeństwa.

Według przedwcześnie skończonego polityka „prawicy” państwo powinno dbać o bezpieczeństwo swoich obywateli więc trudno się z nim nie zgodzić. Pan poseł celowo zapomniał jednak – jak zresztą każdy polityk proponujący przywrócenie kary śmierci –  o jednej ze wspanialszych funkcji najwyższego wymiaru kary, czyli skuteczne odstraszanie urzędników i polityków od popełniania przestępstw korupcji i działania na szkodę państwa.

Kara śmierci dla największych zbrodniarzy niesie za sobą ogromne korzyści tj. zrzucenie z obywateli przymusu utrzymywania zwyrodnialców oraz zapewnienie społeczeństwu większego poczucia bezpieczeństwa poprzez definitywne rozprawienie się z niebezpieczeństwem w postaci zwyrodnialca wypuszczonego na wolność.

Zgodzimy się chyba w kwestii tego, że przestępstwa korupcji na poziomie urzędnika państwowego i polityka to jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa nie tylko obywateli ale całego państwa jako instytucji.

Być może niewielu Polaków i Polek wie, że w czasach gdy nasz kraj odradzał się z popiołów kara śmierci funkcjonowała w nim także jako główna kara dla urzędników państwowych, którzy dopuścili się jednego z najohydniejszych przestępstw – korupcji i zdrady.

Ustawy z 1920 i 1921 roku przewidywały najwyższy wymiar kary dla wszystkich urzędników państwowych, którzy z chęci osobistego zysku popełniali przestępstwa korupcji, protekcji itd.

Ustawa z dnia 18 marca 1921 r. o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników (Dz.U. 1921 nr 30 poz. 177 1921.04.06) zakładała, że każdemu urzędnikowi, który przyjął podarunek lub korzyść majątkową lub obietnicę podarunku bądź korzyści majątkowej, wręczonych mu w zamiarze pogwałcenia obowiązków urzędowych i służbowych, groziła kara śmierci przez rozstrzelanie.

4dcb354998225ccfd0e537746019d8af,640,0,0,0Jedynym sposobem na uniknięcie głównej kary i zamienienie jej na wieloletnie więzienie było oddanie wszystkich nielegalnie przyjętych korzyści oraz przyznanie się do winy i przyczynienie się do wykrycia przestępstwa ale tylko wtedy gdy urzędnik zrobiłby to zanim śledczy sami dowiedzieliby się o jego czynie.

Może powinniśmy zaproponować panu Hofmanowi żeby dodał do swojego projektu ustawy wzmiankę o urzędnikach i politykach? W końcu musimy dbać o bezpieczeństwo nie tylko obywateli ale też ojczyzny.

Bądź na bieżąco z moimi wpisami. Kliknij Lubię to!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKsiądz Sowa atakuje Dudę. Rozmawiał przez telefon w kościele
Następny artykułNowy sondaż i niespodziewane rezultaty
Bogdan Huzar

Przeciwnik ochlokracji i mentalnej bolszewii, poddający krytyce prawicowe wstecznictwo i lewicowe burzycielstwo. Zwolennik mocnego i scentralizowanego przywództwa, swobody gospodarczej i własności prywatnej.

Zobacz również