UDOSTĘPNIJ
fot. M.T.

Wszystko wskazuje na to, że Komisja Europejska nakaże Polsce zwrot ponad 10% środków jakie nasz kraj otrzymał w ramach unijnych dotacji na rolnictwo w latach 2009-2012 ze względu na poważnie nieprawidłowości i zaniedbania polskiego rządu.

Chodzi o nieprawidłowości w latach 2009-2012 m.in. w procesie uznawania rolniczych grup producenckich oraz braku weryfikacji biznesplanów grup w tym przede wszystkim szacowania wartości produkcji wprowadzanej przez nie na rynek. Według opinii urzędników Komisji Europejskiej większość grup producenckich w Polsce powstała jedynie w celu „wyciągnięcia pieniędzy z Unii” a powtarzające się upomnienia ze strony KE by Polska wdrożyła procedury uniemożliwiające oszustwa spotykały się z lekceważeniem polskiego ministerstwa rolnictwa.

Oznacza to, że Polska będzie musiała zwrócić 10% z otrzymanych dotacji, czyli blisko 230 mln złotych. Jak poinformowało RMF24 – wydanie oficjalnej decyzji KE w tej sprawie to jedynie formalność.

To jednak nie jedyna kara jaka czeka nas z powodu zaniedbań ministerstwa rolnictwa i polskiego rządu. Jak wynika z doniesień medialnych – Komisja Europejska wykryła jeszcze większe zaniedbania i nieprawidłowości w związku z unijnymi dotacjami na polskie rolnictwo w latach 2012-2014 i tym razem kara może sięgnąć nawet 25% wartości ogólnej dotacji jakie otrzymała Polska w tych latach.

Za rządowe zaniedbania zapłaci oczywiście podatnik.


Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: rmf24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKopacz: Polska zacznie od przyjęcia 60 rodzin uchodźców z Syrii
Następny artykułRyfiński: Wojna gangów PO PiS
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również