UDOSTĘPNIJ

Tym razem gorąco jest na północy. Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin wydał rozkaz nakazujący przesunięcie 38 tys. żołnierzy na północ w kierunku granic z Finlandią i Norwegią. 

W tym kierunku od rana samolotami transportowani byli rosyjscy żołnierze. W powietrzu widać było manewrujące bombowce oraz myśliwce, które również przeniesiono w te rejony. Jak twierdzi armia, działania te są efektem niezapowiedzianego testu gotowości bojowej Floty Północnej i oddziałów Zachodniego Okręgu Wojskowego.

– Nowe wyzwania i zagrożenie bezpieczeństwa wymagają ciągłego podnoszenia gotowości bojowej i zdolności operacyjnych sił zbrojnych – mówił o manewrach minister obrony Rosji, Sergiej Szojgu.

Rozkaz został wydany przez samego Putina. W rejonie będzie stacjonować około 50 samolotów oraz śmigłowców. W teście gotowości bojowej wzięło udział 38 tys. żołnierzy jak również okręty wojenne, podwodne, śmigłowce i samoloty. W sprawdzianie użyto 3360 sztuk sprzętu wojskowego.

źródło: wprost.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułChcesz pokoju, szykuj się do wojny.
Następny artykułSKANDAL. Ojciec pobity przez chuliganów na oczach policji (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również