UDOSTĘPNIJ
Fot. CNN Travel

Wong How Man bez wątpienia może zostać nazwany człowiekiem, który całkowicie oddał życie swojej pasji. Przyznać trzeba jednak, że jest ona naprawdę nietypowa. Od 30 lat przemierza on Chiny w poszukiwaniu tzw. wiszących trumien, w których kiedyś chowano zmarłych.

Nie wiadomo właściwie, z jakiego powodu ludzie zaczęli przymocowywać drewniane trumny na stromych, skalnych zboczach. Niektóre źródła twierdzą, iż robiono to, aby oddać cześć ukochanym zmarłym. Według innych żyjący chcieli w ten sposób zaoszczędzić ziemi, którą później mogli wykorzystać do uprawiania różnych potrzebnych roślin oraz ziół.

– Jeśli nie obejmiemy ich ochroną, wkrótce przestaną być częścią okolicznego krajobrazu – nawołuje Man, dla którego prawdziwą misją stało się dbanie o ów trumny. Rzeczywiście przyznać trzeba, że w dużej części zachowały się one w bardzo złym stanie i jeśli ludzie współcześni o nie nie zadbają, prawdopodobnie niedługo całkowicie znikną.

Chociaż pasja, której oddał swoje życie Wong How Man wydaje się z początku dziwna oraz nieco przerażająca, ostatecznie okazuje się po prostu chęcią zadbania o dziedzictwo historyczne, które pozostawili nam przodkowie. Trudno jednak powiedzieć, czy zdąży on odnaleźć ludzi, którzy będą chcieli razem z nim zrobić krok ku ochronie trumien, nim będzie za późno.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również