UDOSTĘPNIJ

Po raz pierwszy w Polsce partia wolnościowa ma szansę odnieść sukces wyborczy. Wybory do Parlamentu Europejskiego 25 maja br. będą okazją dla Kongresu Nowej Prawicy na przebicie progu 5% i tym samym obalenie mitu tzw. ?straconego głosu?, jednocześnie może być to moment, by na stałe wejść do debaty publicznej i szerzyć konserwatywny liberalizm na równych zasadach.

Sondaże nigdy wcześniej dla KNP nie były tak łaskawe. Wynik 5%-owy został podany przez Fakty TVN (dotąd cenzurujące Nową Prawicą) i powielony przez wiele innych portali. Dodatkowo warto nadmienić, że przy niskiej frekwencji rezultat może być jeszcze lepszy, co oznacza realną szansę na wprowadzenie do Parlamentu Europejskiego ok. 3 deputowanych.

Kongres Nowej Prawicy bardzo często jest niesprawiedliwie nazywany partią kanapową, jedną z najmniejszych i najmniej liczących się, a to bzdura! KNP w niemal wszystkich sondażach bije na głowę Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry oraz Polskę Razem Jarosława Gowina, partie, które mają swoich przedstawicieli w parlamentach, posiadają biura poselskie, co oznacza, że są finansowane z naszych podatków. To nie wszystko; w Polsce zarejestrowane są 82 partie polityczne, wśród nich Prawica Rzeczpospolitej Marka Jurka, Stronnictwo Demokratyczne Pawła Piskorskiego itd. Każda z tych partii nie może się równać z Nową Prawicą Janusza Korwin-Mikkego.

Skąd się wziął ten fenomen? By zrozumieć o czym mówię trzeba przyjść na jedno ze spotkać z prezesem Januszem Korwin-Mikkem. Jeździ on po całej Polsce i każdego tygodnia takich wystąpień ma od kilku do kilkunastu. Na większości z nich pojawia się co najmniej 200 osób! Nie ma znaczenia, czy jest to duża aglomeracja (jak Warszawa), nieco mniejsza (jak Łódź), czy mała miejscowość (jak Ełk). Zawsze na spotkanie z JKM przychodzą tłumy. Młodzi działacze to nie jedyny trzon partii, ale stanowi on pewien ewenement w odróżnieniu od innych organizacji politycznych, znacznie bardziej skostniałych i zabetonowanych. W KNP nikt nie liczy na stanowiska w państwowych spółkach, każdy działa ? jakkolwiek górnolotnie to zabrzmi ? w imię wyższej idei. To właśnie młodzi ludzie, pełni zapału, energii i wigoru poświęcają swój czas, swoje pieniądze, by partia wolnościowa w końcu odniosła sukces.

W większości partii na polskiej scenie politycznej przebicie się na listę wyborczą jest niemal niemożliwe; od kilkunastu lat pojawiają się dokładnie te same twarze, na dokładnie tych samych miejscach. Równocześnie partie te co rusz zmieniają swój program, tzw. kongresy programowe zdarzają się np. w przypadku PiS-u kilka razy częściej niż konwencje personalne. W KNP jest odwrotnie ? głoszony jest od lat niezmiennie ten sam program, za to struktury w ogóle nie są zabetonowane. Każdego miesiąca powstają nowe koła, liczba członków zwiększa się w tempie geometrycznym. Sukces jest bliski!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPolskie Przedwiośnie
Następny artykułMazurek żałosny jak jego Przegląd Tygodnia
Kamil Frydlewicz

Zawodowo web developer.
Prywatnie konserwatywny liberał.

Zobacz również