UDOSTĘPNIJ
Fot. Pixabay (Army Amber) - Wikipedia

Jak poinformował oficjalnie premier Węgier Viktor Orban, państwa należące do Grupy Wyszehradzkiej oraz Izrael wspólnie utworzą grupę roboczą do spraw walki z terroryzmem. Pomysłodawcą sojuszu jest Benjamin Netanjahu, który zaproponował go innym politykom podczas spotkania w Budapeszcie.

– Premier Netanjahu wysunął propozycję, by utworzyć wspólną grupę roboczą ds. walki z terroryzmem. Przyjęliśmy ją – ogłosił Orban dziennikarzom podczas konferencji prasowej. Uczynił to w obecności czterech innych premierów, wśród których swoje miejsce zajęła szefowa polskiego rządu Beata Szydło.

Oprócz walki z terroryzmem współpraca pięciu państw ma się rozwinąć także na innych płaszczyznach. Zaproponowano już bowiem, aby razem utworzyły one grupę roboczą ds. wspomagania współpracy technologicznej. Pomysł ten pozostaje jednak na razie w sferze dyskusji i przewidywań.

Jedno z najbliższych spotkań przedstawicieli V4 oraz Izraela odbyć się ma z inicjatywy Benjamina Netanjahu w jego kraju. Zaprosił już do niego oficjalnie innych szefów rządów, którzy ponoć bardzo chętnie przyjęli propozycję.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również