UDOSTĘPNIJ

W Szczecinie dla upamiętnienia wybuchu Powstania Warszawskiego, na jego 71 rocznicę zorganizowano specjalną zbiórkę krwi. Inicjatorzy nawiązują do przelewu krwi. Powstańcy walczący z okupantem przelewali ją w imię wolności, a ta z akcji krwiodawczej ma posłużyć potrzebującym – informuje portal Eswinoujscie.pl

Organizatorami przedsięwzięcia są Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Zbiórka odbędzie się w dniach 30-31 lipca. Każdy dawca uhonorowany zostanie biało-czerwoną opaską z wymalowanym symbolem Polski Walczącej.

Do akcji zachęcać ma specjalny filmik zamieszczony na Youtube.com:

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. Rokrocznie przy okazji jego rocznicy w debacie publicznej pojawią się spory pomiędzy krytykantami a apologetami sensu wybuchu Powstania. Jedni twierdzą, że było to bardzo złe posunięcie. Podają argumenty braków sprzętowych i kiepskiego przeszkolenia oraz w konsekwencji wielu ofiar. Natomiast entuzjaści Powstania są zdania, że w ludziach narosła chęć zemsty za lata prześladowań i zbrojny opór był ich zdaniem właściwym rozwiązaniem.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOEswinoujscie.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł„Likwidator kontra Kaczystan”. Powstanie satyryczny komiks o rządach PiS-Kukiz
Następny artykułISIS szkoli dżihadystów w Bośni
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również