UDOSTĘPNIJ

***Farbowany Polak?

?Były minister finansów ? podobnie jak kilku innych niedawnych ministrów ? dostał od premiera obietnicę startu do Parlamentu Europejskiego. Problem polega na tym, że urodzony w Wielkiej Brytanii potomek polskich emigrantów nie ma w kraju żadnego regionu, z którym jest związany.?

Rzeczpospolita

***Szkolenie zimowe brytyjskich żołnierzy w Arktyce wstrzymane. Powód? Mróz…

Żołnierze siedzą w koszarach i nie podejmują ćwiczeń w chwili gdy termometry pokazują stopień poniżej -20 st. C – przyznał podpułkownik Trond Thomassen, dowódca bazy.

To strata czasu i pieniędzy, jeśli żołnierze są wysyłani na szkolenia w tereny, gdzie standardowa temperatura jest poniżej dopuszczalnej normy w jakiej mogą ćwiczyć – przyznał podpułkownik. Uziemieni w koszarach jego bazy brytyjscy żołnierze szybko stali się obiektem zainteresowań lokalnej pracy i sceny politycznej.

Jestem bardzo ciekawa, jak dowództwo wojsk Wielkiej Brytanii zareagowałoby gdyby zimą wybuchła wojna do której stanąć muszą jej żołnierze – przyznała Ida Kathrine Balto, lokalna polityk w rozmowie z miejscowymi mediami.

Tvn24.pl

***Biją Jacka Protasiewicza

Celnie sprawę komentuje Łukasz Warzecha ?Ów zabawny kontrast pomiędzy kolorytem jego opowiadania ? te wszystkie nawiązania do ?polskiej duszy?, twierdzenie, że się w europośle ?zagotowało? na dźwięk słowa ?raus? ? a obowiązującą narracją jego partii. Tą o demonach germanofobii, o tym, jak naganne jest myślenie stereotypami i że nie wolno kojarzyć współczesnych Niemców z tymi dawnymi, złymi, którzy do pędzonych na stracenie Polaków pokrzykiwali właśnie ?raus!?.?

***Wkrótce zaczipują nas wszystkich

?System eCall, który automatycznie powiadomi służby ratunkowe o wypadku, od października 2015 r. będzie obowiązkowo montowany we wszystkich nowych samochodach osobowych i lekkich dostawczych – zdecydował w Parlament Europejski.?

?System eCall będzie wykorzystywał numer telefonu alarmowego 112. Ma on ułatwić służbom ratunkowym w zorientowaniu się co do skali wypadku i podjęciu decyzji o tym, jaka pomoc jest potrzebna. Umożliwi to – jak podkreśla PE – wcześniejsze przybycie ratowników na miejsce, skuteczniejsze ratowanie życia i ograniczanie obrażeń, a także ograniczenie kosztów związanych z zatrzymaniem ruchu. Według Komisji Europejskiej, każde urządzenie eCall montowane w samochodzie kosztowałoby ok. 100 euro. Jednak – jak podkreśla PE – „system ten jest usługą użyteczności publicznej i powinien być dostępny bezpłatnie”.?

Moto.wp.pl

(Ale nie martwmy się na zapas, czy Polaka będzie kiedyś stać na nowy samochód?…)

***Kotlet z psa, pomielony razem z budą!

Pyszną prowokację wysmażyła redakcją tygodnika ?Nie?. Rozesłali do schronisk list(http://tnij.org/awgpdzh), w którym oferują kupno psa lub kota w kilogramach. Chcieli w ten sposób sprawdzić, czy na ofertę skusi się jakiś sierociniec ledwo wiążący koniec z końcem. Koniec końców żaden się nie skusił, ale prowokacja i tak wywoła wielki rwetes w internecie i stałą się przyczynkiem do dyskusji nad hipokryzją Polaków. Świnkę możną sznyclować, mielić i smażyć. Pieska nie.

***Komuś się coś pomieszało

Paweł Kukiz pisze w liście do Kamila Stocha ?Kamil, proszę, trzymaj kciuki za Ukrainę! Mów o pomordowanych ludziach. Może malutką, ukraińską flagę z kirem namaluj obok naszej szachownicy? Rozmawiaj z innymi sportowcami. Nie gniewaj się, ale to trochę jak spowiedź potraktuj. W czasie, gdy ginęli ludzie, wy fetowaliście zwycięstwa. To nie jest pretensja do Ciebie, przysięgam. Raczej do tej salonowej Europy, do tych skurwysynów, którzy ze strachu przed ? jak to pięknie Ziemkiewicz określa ? Kacapią dopuściły do pacyfikacji, a nawet wręcz dały Putinowi socjotechniczne narzędzie do gnojenia ruchów narodowo-wyzwoleńczych. Zauważ Kamil, to samo było w Gruzji. Igrzyska w Pekinie: w tym czasie nastąpił ruski atak. I podobnie było teraz.? Całość tutaj http://dorzeczy.pl/list-do-kamila-stocha/.

Czuję odrazę do takiego nawoływania. To, że Kamil Stoch podczas IO w Soczi miał kask w duchu patriotycznym wynikało jedynie z jego osobistego przywiązania do pewnych wartości, a nie mieszania się do polityki, czy opowiadania się po stronie sekty smoleńskiej. Jestem absolutnie przeciwny łączeniu polityki i sportu. (Dominik Szczepanik)

***Co tam w Kijowie?

„Co pozostanie po ukraińskiej wiośnie? Pozostanie wojujący ukraiński nacjonalizm” – twierdzi Mariusz Max Kolonko.

I to by się zgadzało, cytuję za portalem Kresy.pl ?Lider Prawego Sektora na zachodniej Ukrainie dodał, że nowego ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Arsena Awakowa, który miał polecić go aresztować, ?zniszczy i powiesi jak psa, za nogi na bramie MSW?. Określił go także m.in. słowami ?zasraniec, kogut [użył rosyjskiego słowa „pietuch”, co w slangu kryminalnym jest słowem bardzo obraźliwym i oznacza pasywnego homoseksualistę, najniższą kastę więzienną ? Kresy.pl]?

Wcześniej lider prawego sektora wtargnął z kałasznikowem na obrady w Równem, a także wpływał na prokuratora groźbami i przemocą.

Chcieliście praworządnej Ukrainy, to macie.

Opracował Dominik Szczepanik

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułHusaria XXI wieku
Następny artykułNie tacy święci żołnierze wyklęci
Dominik Szczepanik
Moi mistrzowie pióra: Hłasko, Kisielewski oraz Zarzeczny.

Zobacz również