UDOSTĘPNIJ

Wypadek prezydenta Andrzeja Dudy, na szczęście niegroźny, spowodował, że rozpoczęła się dyskusja na temat stanu pojazdów, którymi poruszają się najważniejsze osoby w państwie. Okazuje się, że nie bez znaczenia jest również fakt, iż kolumny często poruszają się tworząc zagrożenie dla ruchu i zdrowia głowy państwa.

Gazeta Wrocławska udostępniła amatorski film, na którym widać prezydencką kolumnę przed wypadkiem na autostradzie A4. Na drodze wykonuje niebezpieczne manewry i poruszają się z niedozwoloną prędkością (oczywiście mają do tego prawo). Maksymalna prędkość w tamtym miejscu wynosi 70 km/h, a sam licznik auta, z którego kręcono film pokazuje 140 km/h. BOR uważa, że takie sytuacje na drodze to jednak wina innych uczestników ruchu, którzy nie potrafią się zachować.

– Kolumna używała sygnałów świetlnych, na jej czele jechał radiowóz i jako taka miała prawo niestosowania się do obowiązujących przepisów – tłumaczy BOR, którego raport obarcza częściową odpowiedzialnością za wypadek byłego szefa, który wydał instrukcję, by zmieniać opony co 6 lat, a nie 2 lata, jak zaleca producent.

Niebezpieczna jazda kierowców BOR nie odnosi się jedynie do prezydenta Andrzeja Dudy. Jeden z naszych czytelników przedstawił relację ze swojej podróży ciężarówką, kiedy to w wyniku stwarzającej zagrożenie jazdy kierowców prezydenckiej limuzyny, niemal zderzył się z autem wiozącym prezydenta Bronisława Komorowskiego. PONIŻEJ VIDEO

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułŻona Samuela Pereiry będzie pracować w Kancelarii Premiera
Następny artykułZandberg wygonił polityków PO. „Chcieli się lansować w nocy”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również