UDOSTĘPNIJ

Komisja Europejska próbuje rozwiązać „kryzys imigrancki”, który podzielił Unię. Jak wynika z doniesień francuskiego dziennika „Le Monde” największy ciężar nielegalnej imigracji wezmą na siebie Polska, Niemcy, Hiszpania i Francja. 

Polska tym samym trafia do kolejnej czwórki. Wcześniej, jako część Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Słowacja, Węgry, Czechy), sprzeciwiała się przyjmowaniu odgórnie ustalonych kwot imigrantów. Komisja Europejska chce jednak postawić na swoim i przekaże Parlamentowi Europejskiego projekt, który zakłada, że Polska należy do czwórki przyjmującej najwięcej imigrantów. Chodzi o Niemcy, Francję, Hiszpanię i właśnie Polskę. Do szkicu dokumentu dotarł francuski dziennik „Le Monde”.

Unia Europejska planuje przyjąć 120 000 imigrantów, którzy ciągną do Europy z Afryki i Bliskiego Wschodu. Według projektu ujawnionego przez „Le Monde” wspomniane cztery kraje przyjmą 80 z 120 tysięcy uchodźców.

Propozycja miała zostać przygotowana przez Jean-Claude’a-Junckera, przewodniczącego Komisji Europejskiej. Zakłada, że Polska przyjmie aż 11,5 tysięcy imigrantów (9,5 + 2 uzgodnione wcześniej).

Plan powstał, mimo iż Polska ustaliła wspólne stanowisko z pozostałymi państwami Grupy Wyszehradzkiej w Pradze. Wydaje się jednak, że Unia może zmusić Polaków do zmiany zdania. Jeśli odmówią, to według projektu będą musieli płacić na specjalny fundusz dla uchodźców.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: Le Monde, tvn24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPutin o fali imigrantów w Europie: „Przewidziałem to i ostrzegałem”
Następny artykułJuż znamy wyniki! Fatalna frekwencja w referendum
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również