UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay / wikimedia / Ralf Lotys

Gorzowska prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie Przystanku Woodstock. Jak przekonuje Jerzy Owsiak, główna twarz i organizator festiwalu, obecna władza przymierza się do zamachu na Woodstock.

Prokuratura w Gorzowie Wielkopolskim wszczęła śledztwo w sprawie organizacji Przystanków Woodstock w latach 2011-2015. Chodzi m.in. o zaniżanie liczby uczestników festiwalu. Doniesienia w tej sprawie złożył bloger Piotr Wielgucki a.k.a Matka Kurka, który procesuje się z Jurkiem Owsiakiem od lat.

Jak zarzuca bloger, organizatorzy festiwalu każdego roku zaniżają liczbę jego uczestników, by wniosek o pozwolenie zorganizowania tak ogromnego wydarzenia został zaakceptowany przy niewysokim koszcie organizacyjnym. Według Wielguckiego na festiwal co roku przybywa ok. 700 tysięcy ludzi, a nie deklarowane we wnioskach 100 tysięcy.

Zarzuty blogera odpiera burmistrz Kostrzyna nad Odrą, który wyjaśnia, że każda duża impreza w jego mieście (a oprócz Przystanku Woodstock są jeszcze 3 inne) jest dokładnie planowana oraz sprawdzana i zawsze wiadomo ilu będzie mieć uczestników. Jak przekonuje, liczba podawana we wnioskach tj. 100 tysięcy uczestników imprezy jest prawdziwa i dodaje, że istnieje jeszcze coś takiego jak „osoby przewijające się przez Przystanek”, których zazwyczaj jest ok. 400 tys.

owsiak

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: tvp info

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułInterpol poszukuje Polaka, który wstąpił do ISIS
Następny artykułFrancja wycofuje się z zakazu noszenia burkini
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również