UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay.com

Trzy lata temu prezes spółdzielni którą współtworzyłem zbudował sobie w domu kominek z pieniędzy publicznych przeznaczonych na rozwój spółdzielni socjalnej. Fakturę na tę usługę zaksięgowano jako remont pieca w zupełnie innym miejscu. W oszustwie tym brały udzial dwie osoby z zrządu spóldzielni i trzy osoby z ramienia operatora projektu. Sprawa jeszcze się nie zaczęla w sądzie, czeka na decyzję sędziego.

Dzięki temu że byłem bezpośrednim obserwatorem, stworzylem informatyczny model oszustw, jest na tyle uniwersalny że można go stosować do wyjaśniania wszystkich oszustw i kradzieży. Zaprezentowałem go już na kilku konferencjach i opisałem w kilku artykułach naukowych oraz w ponad stu wpisach w blogu. Postanowiłem że dobrze będzie używając go przedstawić problem złodziejstwa w organizacji szerszej publiczności. Uznałem że telewizja byłaby najlepszym środkiem dotarcia do spoleczeństwa. Napisalem więc list do zarządu TVP.

jacek.zurawski@tvp.pl

Szanowny Panie.

Nazywam się Leszek Smyrski. Jestem socjologiem.

W 2013 roku zetknąłem się z defraudacją pieniędzy przeznaczonych na załozenie spóldzielni socjalnej. Cała kwota to 380 tysięcy złotych. Prokuratura umorzyła tę sprawę z powodu niskiej szkodliwości społecznej czynu.

Posiadam nagrania, filmy, fotografie i dokumenty będące dowodami defraudacji piieniędzy, jednak organy odpowiedzialne niczego w tej sprawie nie zrobiły. Dziennikarze w moim mieście odmówili opisania tej sprawy.

Napisałem o tym dwa artykuły naukowe i jestem w trakcie otwierania przewodu doktorskiego, moim tematem jest zredukowanie kradziezy pieniędzy w projektach dotyczących spóldzielczości. Stworzyłem model komunikacji w systemie oparty o teorię systemów Luhmanna i socjocybernetykę Kosseckiego. Model ten wyjaśnia jak przebiega komunikacja w organizacji i jak można imitować komunikaty zakłócając jej przebieg.

Opisuję moją metodę na blogach – niepoprawni, neon, salon 24, m-polska i ostatnio na pikio.pl.

Chciałbym zproponować państwu cykl programów publicystyczno-dokumentalnych o złodziejstwie w organizacjach, zwłaszcza w organizacjach będących strukturami władzy państwowej. Jestem przekonany że taki program znajdzie uznanie telewidzów i będzie z zainteresowaniem oglądany.

Z poważaniem

Leszek Smyrski

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPrezydent na spotkaniu z adwokatami. A owacje na stojąco dostał Rzepliński
Następny artykułNie żyje Fidel Castro
Leszek Smyrski

Socjolog, twórca spółdzielni socjalnych. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich. Wcześniejsze wpisy między innymi na Naszych Blogach. Pierwszy artykuł naukowy w którym użyte zostało słowo „złodziejstwo” na określenie wartego odrębnych badań zjawiska społecznego, wydrukowany w „Rzeszowskich Studiach Socjologicznych”. W oparciu o teorię mediów komunikacji Luhmanna stworzyłem wielowymiarowy model komunikacji, który pozwala opisać problemy komunikacyjne, wykorzystywane przez przestępców do
okradania funduszy publicznych. Pozwala także sformułować zasadę zrównoważonego rozwoju, niezbędnego do wydobycia potencjału spółdzielczości.

Zobacz również