UDOSTĘPNIJ
fot. zrzut ekranu z programu "Studio Polska" w TVP

Profesor Bogusław Wolniewicz został zaproszony do programu TVP „Studio Polska”, w którym konfrontowane są opinie przedstawicieli społeczeństwa ze skrajnie odmiennych środowisk. Formuła programu nie spodobała się profesorowi i oburzony wyszedł ze studia pozostawiając prowadzących w osłupieniu.

W sobotnim programie „Studio Polska”, zaproszeni przedstawiciele środowisk działających na polskiej scenie politycznej dyskutowali na temat zagrożeń dla demokracji. Po jednej stronie siedzieli zwolennicy zagrożenia ze strony Unii Europejskiej z Angelą Merkel i imigrantami z Bliskiego Wschodu na czele, a po drugiej przeciwnicy aktualnego obozu władzy Prawa i Sprawiedliwości oraz rosnącego w siłę nacjonalizmu.

Jednym z gości specjalnych był również profesor Bogusław Wolniewicz, znany z ostrego języka i często wywołujących kontrowersje wypowiedzi. Filozof w pewnym momencie trwania programu wprawił w osłupienie jego prowadzących, ponieważ oburzył się na formułę programu i wyszedł w jego trakcie.

Ja widzę, że ja tu trafiłem przez nieporozumienie. Myślałem, że to poważna debata polityczna. A ja widzę, że to skrzyżowanie Hyde Parku z kabaretem. To nie dla mnie. Państwo wybaczą, że ja się pożegnam – powiedział prof. Wolniewicz i opuścił studio.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: tvp

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również