UDOSTĘPNIJ
uni-osnabrueck.de

Prof. Andrzej Rzepliński został uhonorowany przez niemiecki uniwersytet w Osnabrück i może tytułować się doktorem honoris causa tejże uczelni. Prezes Trybunału Konstytucyjnego został nagrodzony za „niezłomne występowanie w obronie rządów prawa w Polsce. 

Cieszymy się, że są takie osoby jak prof. Rzepliński, które niezłomnie występują w obronie rządów prawa – mówił dziekan.

Niemiecka uczelnia napisała, że w Polsce toczy się obecnie walka o władze, a prof. Rzepliński stanął po stronie rządów prawa.

Polski Trybunał Konstytucyjny oraz jego prezes Andrzej Rzepliński znajdują się obecnie w centrum walki o władzę w Polsce.  Przestrzeganie prawa oraz szacunek dla sądów, które powołane zostały do jego wiążącej wykładni oraz stosowania, nie jest wcale oczywistością. Dlatego cieszymy się, że są takie osoby jak prof. Rzepliński, które niezłomnie występują w obronie rządów prawa.

Podkreślono, że prezes TK został uhonorowany również jako „znakomity uczony i naukowy prekursor zasad państwa prawa”.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTurcja, Ukraina, Kosowo i Gruzja nie dołączą do ruchu bezwizowego. Rada UE nie przyjęła projektu
Następny artykułSawczenko chce amnestii i negocjacji z separatystami
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również