UDOSTĘPNIJ
fot. kadr z programu TVP

Prezydent Duda jest w Stanach Zjednoczonych. Wyruszył do USA na sesję ONZ, na której wystąpił przed Zgromadzeniem Ogólnym. Prezydent odwiedził również Greenpoint.

Greenpoint jest największym po Chicago skupiskiem Polaków w USA. Polacy tłumnie zebrali się w parku McGolrick i przywitali prezydenta skandując, że to „myśmy go wybrali”. Euforię Polaków opisał na Twitterze Tomasz Lis, redaktor naczelny Newsweeka i dziennikarz TVP. Na spotkanie z prezydentem przybyło ponad 2 tysiące Polaków.

– Entuzjastyczne powitanie PAD na Greenpoincie w NY. Jak ktoś miał „szczęście” tam być, to się nie dziwi. PiSlandia – napisał na Twitterze Tomasz Lis.

Prezydent podczas swojej wizyty w Stanach oddał hołd ofiarom tragedii z 11 września 2001 roku. Weźmie udział w spotkaniu „Adriatyk-Bałtyk-Morze Czarne” i ma spotkać się z prezydentem Obamą, z którym chce rozmawiać o zniesieniu wiz dla Polaków.

źródło: niezależna, TVN24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułAmerykańscy Żydzi tym razem bronią Polski i jej historii. „To absurd”
Następny artykułAndrzej Rozenek vs Arkadiusz Mularczyk (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również