UDOSTĘPNIJ
fot. Wikipedia

Petro Poroszenko podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie stwierdził, że liczy na rozmieszczenie na terytorium Donbasu sił policyjnych OBWE (Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie).

Prezydent oznajmił, że Ukraina prowadzi aktywne negocjacje z międzynarodowymi partnerami odnośnie rozmieszczenia na wschodzie Ukrainy misji OBWE. Polityk uważa, że wprowadzenie uzbrojonych przedstawicieli misji pomoże w rozwiązaniu toczącego się tam konfliktu.

Poroszenko zaznaczył, że Ukraina oczekuje od separatystów rzetelnego wywiązywania się z postanowień zawartych podczas negocjacji w Mińsku, zaznaczając jednocześnie, że strona ukraińska przestrzega warunków rozejmu.

Głowa ukraińskiego państwa uważa, że zagraniczni obserwatorzy oraz mundurowi pomogą w utrzymaniu bezpieczeństwa, będą mogli śledzić oraz rozliczać strony z warunków przestrzegania zawieszenia ognia, śledzić wywóz sprzętu wojskowego z terytorium walk oraz pomóc Ukraińcom w odzyskaniu kontroli nad częścią ukraińsko-rosyjskiej granicy, która w chwili obecnej jest kontrolowana przez separatystów.

Według słów Poroszenki wymogiem do przeprowadzenia w Donbasie wyborów, które zostałyby uznane przez stronę ukraińską za legalne, jest uprzednie przywrócenie w regionie bezpieczeństwa. Według prezydenta, dojść mogłoby do tego właśnie dzięki pomocy międzynarodowych obserwatorów i służb mundurowych.

Józef Gawron

źródło: Interfax

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDuda i Tusk zdradzają o czym rozmawiali z Obamą
Następny artykułRecenzja: Batman vs Superman, czyli gdzie dwóch się bije…
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również