UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/Robin Spec

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak walczył dzielnie z Przemysławem Saletą. Nie wygrał na ringu, ale dzięki pojedynkowi udało się zebrać prawie ćwierć miliona złotych na szczytny cel.

Do nietypowego starcia doszło podczas charytatywnej gali bokserskiej w Poznaniu. Dla prezydenta Poznania nie był to jednak debiut. Rok wcześniej stoczył walkę z Dariuszem Michalczewskim. W przeciwnym narożniku stanął Przemysław Saleta, który zapowiedział, że nie zamierza oszczędzać prezydenta, natomiast nie chce mu zrobić krzywdy.

Walka od początku była jednostronna i przez cały czas było widać kto zwycięży, jednak prezydent miasta pokazał, że nie boi się przeciwnika i dzielnie walczył do końca. Ostatecznie wygrał Saleta, ale nie to było najważniejsze.

Dochód z całej gali trafił na rozbudowę Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UM w Poznaniu i zakup specjalistycznego sprzętu. Oprócz walk, w przerwach były licytowane wartościowe przedmioty. Ostatecznie zebrano około 230 tysięcy złotych, dzięki nim znacząco mają się poprawić warunki leczenia i rehabilitacji pacjentów.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło: msn.com

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułHandel przy cmentarzach od tego roku został zabity
Następny artykułUK: Polacy, którzy rzucali bekonem w meczecie idą do więzienia
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również