UDOSTĘPNIJ

Podczas wystąpienia na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, prezydent Kuby zwrócił się o zniesienia trwającego od 50 lat amerykańskiego embarga gospodarczego.

Embargo „jest główną przeszkodą dla rozwoju gospodarczego naszego kraju”  mówił Raul Castro podczas swojego wystąpienia. Nie jest to pierwszy tego typu apel. Jednak możliwość przemówienia na forum Zgromadzenia Ogólnego, w ramach światowego szczytu w sprawie rozwoju, jest szczególnie uroczysta – zwraca uwagę AFP.

Kubański prezydent wspomniał też, że każdego roku zdecydowana większość członków ONZ domaga się zniesienia embarga w drodze niewiążącej rezolucji. Jednak, jak powiedział Castro, Waszyngton za każdym razem ją ignoruje.

USA złagodziły restrykcje gospodarcze nałożone na Kubę, lecz nie zniosły ich całkowicie. Całkowite zniesienie ograniczeń może nastąpić tylko dzięki decyzji Kongresu. Większość kongresmenów jest jednak przeciwna takiemu rozwiązaniu.

Raul Castro docenił przywrócenie stosunków dyplomatycznych między USA a Kubą. Jak mówił, jest to „znaczny postęp, który był szeroko wspierany przez społeczność międzynarodową”.

„Jednakże embargo gospodarcze, handlowe i finansowe wobec Kuby utrzymuje się przez ponad pół wieku, powodując szkody i sprawiając trudności narodowi kubańskiemu” – zaznaczył.

jo, źródło: pap.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSpot PiS to plagiat reklamy Dodge’a? (video)
Następny artykułStonoga zapowiada „Wywiad z kochankiem: Mężczyźni Kaczyńskiego” (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również