UDOSTĘPNIJ

Po tym jak Andrzej Duda zawetował dwie, kluczowe dla obozu rządzącego ustawy o sądownictwie, jego relacje z resztą partii wyraźnie się ochłodziły. Ze strony polityków PiS nie brakuje uszczypliwości pod adresem prezydenta. Duda został właśnie poniżony w bardzo subtelny ale wymowny sposób.

Do swego rodzaju poniżenia prezydenta w oczach jego wyborców z PiS doszło dziś, podczas wręczania państwowych odznaczeń powstańcom w przededniu 73. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Uroczystości miały miejsce w Parku Wolności w Warszawie.

Na miejscu obecni byli wojskowi, przedstawiciele rządu i radni stolicy. Nie zabrakło oczywiście Andrzeja Dudy i prezydent Warszawy. Mimo iż oczywistym było, że spotkają się podczas uroczystości, nikt nie spodziewał się, że… zostaną posadzeni obok siebie.

Nie jest tajemnicą, że PiS nie znosi Hanny Gronkiewicz-Waltz, którą obarcza odpowiedzialnością za „dziką reprywatyzację” w stolicy i kreuje ją na twarz afer poprzedniego obozu władzy. Właśnie ze względu na tę jawną niechęć – jak mówi się w kuluarach – Jarosław Kaczyński zadowolony jest z takiego obrotu spraw. Wszystko przez to, bo wyborcy PiS, którzy głosowali także na Dudę, mogli odnieść silne wrażenie, że prezydent Polski i Warszawy mają „coś wspólnego”. Prezydent musiał czuć się bardzo skrępowany. Wskazywała na to jego mimika.

fot. TVN24
fot. TVN24

ZOBACZ TAKŻE

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również