UDOSTĘPNIJ

Prezydent Andrzej Duda, podczas swojej wizyty w Kanadzie zadeklarował, że Polska jest gotowa przyjąć każdego uchodźcę. Jest jednak kilka warunków jakie musi ewentualny przybysz spełnić, by być przyjętym.

W rozmowie z kanadyjskimi mediami prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że Polska jest gotowa przyjąć każdego uchodźcę z Bliskiego Wschodu, jednak pod pewnymi warunkami.

 – Polska jest gotowa przyjąć każdego uchodźcę, który przybędzie tutaj, uciekając przed wojną na Bliskim Wschodzie, bez względu na jego wyznanie czy status ekonomiczny – oświadczył prezydent Duda.

Jak jednak podkreśliła polska głowa państwa, uchodźcy muszą zastosować się do polskich przepisów prawa i przede wszystkim chcieć pozostać w naszym kraju.

– Problem polega na tym, że bardzo niewielu z nich wybiera Polskę jako kraj docelowy. Dlatego tak zdecydowanie sprzeciwiamy się kwotom relokacji i karom, które Komisja Europejska stara się nałożyć na wszystkie państwa członkowskie. Nie możemy siłą zatrzymywać imigrantów w Polsce. A cóż jeśli zechcą oni wyjechać do Niemiec, Danii czy Szwecji? Co jeśli będą chcieli połączyć się z rodzinami w Hamburgu czy Malmo? Czy powinniśmy ich powstrzymywać? Ograniczać ich wolność? Taka polityka byłaby mało humanitarna – wyjaśnił polski prezydent.

Jak z kolei informowaliśmy wcześniej, Komisja Europejska opracowała nowy system relokacji imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Według nowego rozwiązania na kryzys imigracyjny, Polska będzie zmuszona przyjąć 150 tysięcy imigrantów. Będziemy musieli także wypłacać wysokie zasiłki imigrantom na takim samym poziomie jak ma to miejsce w krajach zachodniej Europy. KE chce także wprowadzić w życie kary za nieprzyjmowanie imigrantów. Ma to być nawet po 250 tys. euro za osobę, czyli ponad milion złotych.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: prezydent.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułGazeta.pl ręcznie policzyła uczestników marszu KOD. Takiego wyniku się nie spodziewali
Następny artykułPolskie Radio zawiesza Zimocha za krytykę PiS
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również