UDOSTĘPNIJ

Prezydent Andrzej Duda zaangażował się w sprawę legalizacji medycznej marihuany. Głowa państwa spotkała się z byłym rzecznikiem SLD, Tomaszem Kalitą, który jest chory na raka i walczy o medyczną marihuanę. Prezydent zapewnia, że chorym należy pomóc, choć temat jest wrażliwy. 

Co prawda Andrzej Duda oficjalnie nie poparł legalizacji medycznej marihuany, ale samo jego spotkanie z Tomaszem Kalitą spowoduje, że temat przyspieszy. Były rzecznik SLD jest bardzo zadowolony i podkreśla, że spotkanie było satysfakcjonujące.

Szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta przekonuje, iż Andrzej Duda śledzi debatę w sprawie medycznej marihuany i uważa, że należy pomóc chorym, choć temat jest wrażliwy.

– Prezydent jest przekonany, że należy zrobić wszystko, jeżeli jest to możliwe, żeby pomóc osobom cierpiącym na najcięższe choroby – komentował Magierowski.

– Prezydent przygląda się inicjatywie, która toczy się w Sejmie i jest zainteresowany, tak samo jak ja, żeby to wszystko się odbyło pod auspicjami rządu – mówił Tomasz Kalita.

Były rzecznik SLD choruje na złośliwego guza mózgu i potrzebuje medycznej marihuany. Uznał, że może „wykorzystać” chorobę, by pomóc innym i przeprowadzić kampanię na rzecz legalizacji preparatów leczniczych z konopi.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWzruszające nagranie. Węgrzy dziękują Polakom (video)
Następny artykułOto dlaczego nastolatka, która wjechała w radiowóz była naga
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również