UDOSTĘPNIJ
źródło/wikipedia.pl

Prezydent Czech Milosz Zeman ma twarde stanowisko w kwestii nielegalnych imigrantów. Przekazał im trzy fundamentalne zasady: „Nikt was tu nie zapraszał. Skoro już jesteście, szanujcie nasze przepisy. Jeśli wam się to nie podoba, odejdźcie”. 

Milon Zeman jest znany z mocnych wypowiedzi. Jakiś czas temu było głośno o konflikcie prezydenta Czech z ambasadorem USA, po tym jak ten skrytykował wyjazd głowy czeskiego państwa do Moskwy. Teraz Zeman odniósł się do sprawy imigrantów znów budząc kontrowersje. Tym razem jednak, podobnego zdania jak on jest ponad 70 procent Czechów.

– Nikt was tu nie zapraszał. Skoro już jesteście, szanujcie nasze przepisy. Jeśli wam się to nie podoba, odejdźcie – mówił czeski prezydent w rozmowie z dziennikiem „Blesk”.

Zeman podkreśla, że inne kraje mają podobne podejście. Podał przykłady Węgier czy Brytyjczyków, którzy odgradzają się od nielegalnych imigrantów murami. Wspomniał również o 2000-kilometrowym płocie, który dzieli Stany Zjednoczone oraz Meksyk i jednocześnie podkreślił, że meksykańscy imigranci w USA asymilują się dużo bardziej niż muzułmanie w Czechach.

Prezydent dodał, że lepiej pomagać uchodźcom działając na ich terytorium niż przyjmować ich i próbować dostosować do zasad europejskich.

źródło: tvn24.pl

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWarszawa: awantura o dzieci z imigrantami (video)
Następny artykułBiznesmeni stworzyli wykrywacz nielegalnych imigrantów. Produkt już na rynku
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również