UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Prezydent afrykańskiej Republiki Malawi Peter Mutharika, w odpowiedzi na błagania milionów swoich głodujących obywateli o pomoc stwierdził, że jeśli nie chcą głodować to muszą jeść myszy i pasikoniki. 

Jak donosi Nyasa Times, prezydent Malawi Peter Mutharika, podczas jednego z ostaniach wieców politycznych podzielił się swoim pomysłem na rozwiązanie powszechnego głodu w kraju. Jak oświadczył afrykański przywódca, głodujący zamiast czekać na pomoc, powinni zacząć łapać myszy, koniki polne i inne robaki oraz małe zwierzęta i je zjadać. Jak przekonuje „zwierzyny” w kraju jest wystarczająco dużo, by miliony obywateli jego kraju nie głodowało.

Jak podkreślił Mutharika, jest to jedyne rozwiązanie możliwe do zrealizowania przez jego obóz polityczny w obliczu globalnego głodu jaki panuje w Malawi od kilku miesięcy. Import żywności z krajów sąsiednich według rządu Malawi jest zbyt drogi i na jego zwiększenia nie może sobie pozwolić.

Na rady prezydenta Malawi odpowiedział jeden z tamtejszych biskupów, Martin Mtumbuka, który wezwał rząd do znalezienia bardziej sensownego i poważnego rozwiązania na kryzys. Duchowny zaproponował, by rząd poświęcił więcej uwagi na rozwój rolnictwa, które aktualnie jest w tragicznym stanie z powodu zaniedbań dotyczących m.in. systemów nawadniania.

Na początku kryzysu, prezydent Malawi, zapewniał swoich obywateli, że pod jego rządami nikt nie umrze z głodu.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: news24.com

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBrytyjczycy wściekli. Po Brexicie wzrosną podatki
Następny artykułPoseł PiS wyzywa Wałęsę na solówę. „Zapraszam na solo, bydlaku!”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również