UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu odbywa się zapowiadana przez obóz rządzący od dawna ocena rządów PO-PSL. W swoim przemówieniu, premier Szydło stwierdziła między innymi, że przez rządy poprzedniej ekipy Polacy stracili ok. 340 miliardów złotych.

 – Egoizm, pogarda, marnotrawstwo – to obraz rządów PO i PSL. Szacujemy, że Polacy przez rządy Platformy Obywatelskiej i PSL stracili ok. 340 mld zł – powiedziała premier Szydło.

 – Platforma i PSL nie rządziły państwem, to było trwanie i czerpanie z władzy profitów. Od czasu do czasu, żeby przykryć tę flautę, na którą sprowadziliście Polskę, wymyślaliście świecidełka jak walka z dopalaczami, „zielona wyspa”, czy Polskie Inwestycje Rozwojowe, błyskotki medialne, które nic ze sobą nie niosły oprócz pudrowania rzeczywistości – grzmiała szefowa rządu PiS z mównicy Sejmowej.

 – Przez osiem lat budowaliście państwo teoretyczne, które było silne wobec słabych, ale słabe wobec silnych. Państwo sytych kręgów władzy, gdzie elita rządząca ma się dobrze, ale obywatele i ich potrzeby się nie liczą. Ważna była wasza wygoda, wasze sprawy, interesy, przyjemności  – mówiła  dalej Szydło.

Ponadto, według szefowej rządu PiS, jej poprzednicy przez osiem lat „za nic nie brali odpowiedzialności; dwa wydarzenia to obrazują – katastrofa smoleńska i afera podsłuchowa”, z którymi PO-PSL sobie świadomie lub nie, nie poradziło.

Premier Szydło zapowiedziała również złożenie wniosku o powołanie komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery Amber Gold.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: polsat news

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRząd reaktywuje Karpacki Oddział Straży Granicznej
Następny artykułLiroy ma „dosyć dworu otaczającego Kukiza” i odchodzi ze stowarzyszenia
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również