UDOSTĘPNIJ
fot. Wikipedia, Klub Ronina

Ustawa Prawa i Sprawiedliwości o „wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw” może być najbardziej brutalnym w III RP uderzeniem w prawo własności – uważa Łukasz Warzecha, prawicowy publicysta Rzeczpospolitej, wSieci czy Wirtualnej Polski. 

Prawicowy publicysta przekonuje, że dyskusja towarzysząca ustawie, została sprowadzona na złe tory.

– Najgłośniej było o tym, że w zakazie obrotu ziemią uczyniono wyjątek dla Kościoła. Jak to zwykle bywa, temat kościelny stał się leitmotivem dyskusji, podczas gdy uchwalona w czwartek „Ustawa o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw” jest godna uwagi z innego powodu: stanowi brutalne – być może najbardziej brutalne w III RP – uderzenie w prawo własności. Właściciele ziemi rolnej, szczególnie ci niebędący rolnikami, zostali jednym aktem prawnym pozbawieni możliwości swobodnego dysponowania swoją własnością, która zresztą w tym samym momencie drastycznie straciła na wartości – przekonuje Warzecha.

– To podejście wyjątkowo prymitywne. Tak jakby chcieć naprawiać komputer za pomocą cepa. Można by rzec, że na poziomie metapolitycznym ustawa uchwalona przez PiS jest znacząca – pokazuje, jak partia rządząca postrzega kwestię własności. Można by, ale byłby to błąd. Masowy wykup ziemi przez cudzoziemców może być bowiem faktycznie problemem i postawienie tu jakichś barier nie jest bezzasadne – dodaje.

Warzecha uważa, że państwo mogłoby zająć się ochroną ziemi, aczkolwiek środki podjęte w tym przypadku są zbyt drastyczne. Publicysta obawia się, że po raz kolejny władza ustanowiła „głupie prawo”.

warzecha1

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

 źródło: Wirtualna Polska 
Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułW stolicy odbył się Marsz Ateistów
Następny artykułPiS nową ustawą zmienia życie pedofilów w piekło. „To koniec raju”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również