UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia

Od dłuższego czasu mówi się o zaogniającym konflikcie na samych szczytach władzy. Po tym jak prezydent zawetował dwie ustawy dotyczące wymiaru sprawiedliwości, w obozie rządzącym zawrzało. Teraz Andrzej Duda zdradza kto z jego pozornych sojuszników przepuszcza na niego ataki.

Prezydent w ostatnim wywiadzie dla „Do Rzeczy” zdemaskował osobę, która na prawicy jest mu szczególnie wroga. Biorąc pod uwagę w jak bliskim otoczeniu Dudy pozostawała do tej pory, można mówić o prawdziwej zdradzie.

Chodzi o jednego z koalicjantów PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy. Wyborcy doskonale pamiętają, że te same osoby w 2011 roku, zaraz po wyborach parlamentarnych, zdradziły Prawo i Sprawiedliwość, próbowały rozbić Klub Parlamentarny PiS i partię – powiedział Duda.

Komentatorzy już teraz są pewni, że wspomnianym przez prezydenta zdrajcą jest Zbigniew Ziobro. W tym samym wywiadzie Duda skrytykował ministra w bardzo ostrych słowach.

 Mi nie chodzi o ministra X czy ministra Y, lecz o każdego ministra sprawiedliwości, który jest jednocześnie prokuratorem generalnym i w mojej ocenie nie powinien mieć tak ogromnej władzy nad Sądem Najwyższym, jakie dawała mu uchwalona przez parlament ustawa – ocenił Andrzej Duda.

źródło: Wprost

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również