UDOSTĘPNIJ

Gigantycznych rozmiarów tragedia rozgrywa się aktualnie w Portugalii. Służby nie dają sobie powoli rady. Zanotowano już co najmniej kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych.

Ogromne pożary pochłaniają wszystko na swojej drodze. Trwa ewakuacja kolejnych zagrożonych terenów. Podobna sytuacja panuje też w Hiszpanii.

Wciąż nie udaje się zapanować nad kataklizmem. Szalejące w Portugalii pożary zabiły już kilkadziesiąt osób. Rannych jest około 200 – do wszystkich stara się teraz jak najszybciej dotrzeć pomoc. Sytuacja się pogarsza. Na terenie całego kraju jest już ponad 110 pożarów, których wciąż nie udaje się opanować.

Nie pomaga w tym aktualna pogoda – dalszemu rozprzestrzenianiu się pożarów sprzyjają silne wiatry, jak i wysoka temperatura. W ostatnich dniach przekroczyła ponad 30 stopni, co spowodowało rekordową liczbę zarejestrowanych pożarów w ciągu jednego dnia. Było ich około 440.

Do walki z żywiołem ruszyły wszystkie służby. Z pożarami walczy już prawie 2 tysiące strażaków. Najgorzej jest w centrum Portugalii, gdzie rozpoczęto już ewakuację najbardziej zagrożonych terenów. Rodziny mają wrócić do domów, kiedy będzie już bezpiecznie.

źródło: twitter.com
źródło: twitter.com
źródło: twitter.com
źródło: twitter.com
źródło: twitter.com
źródło: twitter.com
źródło: twitter.com

 

 

 

 

 

 

 

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Które zwierzę jest najgroźniejsze dla ludzi? Możesz się MOCNO zdziwić!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również