UDOSTĘPNIJ
fot wikimedia.org

Mówi się, że gdy Platformą Obywatelską kierował Donald Tusk, panowała w niej sztywna dyscyplina partyjna. Dziś Grzegorz Schetyna zdaje się tracić kontrolę nad tym, co dzieje się w PO. 

Po głośnym wywiadzie Borysa Budki dla „Die Zeit” w obozie Platformy zawrzało. Słowa posła, wzywające UE do zdecydowanych działań wobec Polski, mocno rozjuszyły Schetynę. Anonimowi informatorzy podają, że prezes partii powoli przestaje mieć wpływ na to, co robią i mówią jego najmłodsi posłowie.

Według przekazów z wielu źródeł szef PO nie przepada za Budką i zażądał od niego wyjaśnień po tym, co powiedział niemieckiej gazecie. Jeden ze sprzyjających szefostwu PO posłów powiedział portalowi wpolityce.pl, na czym polega konflikt w jego partii.

– Schetyna jest wściekły, bo Budka prowadzi swoją, niezależną od służb PO politykę medialną i wewnątrzpartyjną. Nie pyta nikogo o zdanie, niemal nie konsultuje swoich wypowiedzi, uważając, że jest na tyle silny, by kreować przekaz samodzielnie. To wypowiedzenie wojny Schetynie – stwierdził polityk.

Ten sam informator podaje, że Schetyna ma także problem z takimi posłami, jak Agnieszka Pomaska, Rafał Trzaskowski, Kinga Gajewska, Arkadiusz Myrcha, Sławomir Nitras i Michał Szczerba. Ich niekontrolowane przez nikogo słowa szkodzą wizerunkowi partii. Mają oni wręcz wydawać się grać w innej drużynie.

– Konsekwentnie budują swoją pozycję, jako radykałowie, dla których niemal fizyczna walka z PiS jest ważniejsza niż partyjne narady. Góra wie, że ten radykalizm niekoniecznie podoba się centrowej frakcji i rozbudza partyjnych ekstremistów, ale nie ma już większego wpływu na to co mówią i robią młodzi – dodaje.

źródło: wp.pl

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków


Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również