UDOSTĘPNIJ

Allegro, jeden z najpopularniejszych polskich serwisów, wprowadził rewolucyjne zmiany w systemie komentarzy. To bardzo duża zmiana, która wejdzie w życie 25 stycznia 2017 roku.

O co chodzi? Od teraz oceny będą mogli wystawiać jedynie kupujący towary, a pozostawienie neutralnego komentarza będzie niemożliwe. W ten sposób serwis chce walczyć z nieuczciwymi sprzedawcami. Należy zaznaczyć, że sprzedawcy nadal będą mogli odpowiadać na komentarze kupujących. Zostaną też wdrożone mechanizmy, które ochronią sprzedawców przed nierzetelnymi opiniami.

– W czasach, gdy na Allegro przeważały transakcje między osobami prywatnymi, wzajemne oceny były uzasadnione. Jednak obecnie ponad 85% transakcji na Allegro dotyczy produktów nowych, z gwarancją, od profesjonalnych sprzedawców – czytamy w komunikacie prasowym Allegro.

Dla równowagi Allegro planuje też wprowadzenie mechanizmu chroniącego sprzedających przed ocenami nie mającymi odzwierciedlenia w rzeczywistości – dodaje serwis.

Kolejna zmiana obejmie czas wyświetlania komentarzy. Klienci będą mogli zapoznać się z opiniami na temat sprzedawcy tylko z ostatnich 12 miesięcy. Do tej pory można było wyświetlać całą historię konta.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również