UDOSTĘPNIJ

Radni Poznania zdecydowali o przyjęciu dziesięciu rodzin polskiego pochodzenia z ogarniętego wojną wschodu Ukrainy. Ludzie ci zostaną przeniesieni z Mariupola do Poznania do świąt Bożego Narodzenia.

W sumie do poznania przyjedzie około czterdziestu osób w różnym wieku. To potomkowie Polaków mieszkających na wschodzie Ukrainy, którzy choć chcieli, to nie mieli możliwości ucieczki ze znajdującego się na linii frontu miasta.

Ich przyjazd tutaj będzie zakończeniem koszmaru. Szczególnie, że on wciąż trwa. Porozumienia mińskie są chwiejne, ostatni ostrzał był w połowie sierpnia” – skomentował inicjatywę Andrzej Iwaszko, członek Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Kulturalnego.

Radni Poznania poinformowali, że rodzinom zapewniona zostanie pomoc finansowa, otrzymają mieszkania, a także wsparcie w kwestii nowej pracy i szkoły dla dzieci. Pomoc zadeklarowali także kibice Lecha Poznań.

Przyjmiemy dziesięć rodzin ukraińskich polskiego pochodzenia. Chcemy im zapewnić mieszkanie, wyżywienie, a także pomoc w zdobyciu pracy i spełnieniu formalności” – oświadczył zastępca prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski.

Miasto opłaci pobyt rodzin w Poznaniu na okres jednego roku. W następnych latach rodziny będą musiały poradzić sobie już same, ale radni są dobrej myśli. Warto dodać, że to pierwsza taka inicjatywa samorządowa w naszym kraju.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: gloswielkopolski.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOgloswielkopolski.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułStonoga nie trafi do więzienia
Następny artykułGdańsk: Policjant aresztowany za posiadanie narkotyków
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również