UDOSTĘPNIJ
fot. Hollingsworth, John and Karen

Kilku nietrzeźwych mężczyzn zaatakowało w niedzielę w poznańskim zoo tygrysy. Policja i pracownicy zoo apelują o pomoc w odnalezieniu sprawców. 

Jak wynika z relacji pracowników zoo, kilku nietrzeźwych mężczyzn przedarło się przez dziurę w płocie na teren poznańskiego zoo, po czym zaatakowała tygrysy dźgając je ostrymi kijami. Mimo, że udało się początkowo złapać jednego z napastników to zdołał on uciec przed przyjazdem policji.

 – Pomóżcie nam!!! Około 13.00 grupa podpitych »zwiedzających« wtargnęła od tyłu pod wybieg tygrysów w Nowym Zoo, zrobiła dziurę w płocie i kijem dźgała nasze zwierzęta!!! Zatrzymany prowodyr, ponad 190 cm wzrostu, niebieska koszula, blondyn w białej chuście, doholowany do wyjścia – uciekł nam, zanim nadjechał patrol – informują na jednym z portali społecznościowych pracownicy zoo.

Jak zaznaczyli pracownicy zoo, zaatakowanymi tygrysami była m.in. Kira, stara samica u kresu swojego życia, która wymaga szczególnej opieki.

Policja i zoo apeluje o pomoc w poszukiwaniu sprawców. Interweniujący funkcjonariusze są już w posiadaniu opisu wizerunków mężczyzn, a także fotografii niektórych z nich.

 – NIE POZWÓLMY, BY KTOŚ KRZYWDZIŁ W TAKI SPOSÓB NASZE ZWIERZĘTA, NA OCZACH NASZYCH DZIECI !!! Nie pozostawimy tego zdarzenia bez odpowiedzi. Czas, żeby wszelka przemoc wobec zwierząt była piętnowana i znajdowała swój finał w sądzie – apelują pracownicy zoo.

Aktualizacja:

Jeden z poszukiwanych mężczyzn sam zgłosił się na policję po upublicznieniu jego wizerunku.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł500 złotych może przysługiwać również na dorosłe dzieci
Następny artykułKukiz chce zrównania uprawnienia posłów z obywatelami. 10-krotnie większy przywilej
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również