UDOSTĘPNIJ
źródło: telesurtv.net, pinimg.com

Ksiądz Isakowicz-Zalewski oskarża polski rząd o szkolenie „łowców chrześcijan”. Wszystko dlatego, że na jednej z wrocławskich szkół pojawiło się 15 pilotów z Arabii Saudyjskiej, którzy według duchownego, mogą w przyszłości polować na chrześcijan. 

W Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu MON zorganizował szkolenie dla 15 przyszłych oficerów armii Arabii Saudyjskiej. Do października 2017 roku będą przechodzić szkolenie przygotowawcze, a później czekają ich trzyletnie studia wojskowe.

Sprawę nagłośnił ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski w swoim felietonie na rmf24.pl. Duchowny próbuje przekonać, że zgoda na przeszkolenie 15 Saudyjczyków w Polsce to sprzeniewierzenie się wartościom europejskim i religii chrześcijańskiej. Arabia Saudyjska jest w końcu jedną z niewielu istniejących do dziś monarchii absolutnych, w której terror i kary śmierci są na porządku dziennym. Rządzący w tym kraju wahabici, czyli fanatycy islamu sunnickiego, zabraniają wyznawania innych religii poza islamem.

Co więcej, Isakowicz-Zaleski przekonuje, że nie tylko w sprawach religii Arabia Saudyjska grzeszy na potęgę. Pojęcie takie jak demokracja, prawa człowieka czy równouprawnienie kobiet jest w tym kraju całkowicie nieznane. Panująca w Arabii cenzura doprowadzona została do szczytu swej potęgi – za krytykowanie monarchy grozi kara śmierci.

Saudyjczycy dają o sobie znać także poza granicami swej monarchii. W 2015 roku zbombardowali Jemen, czym doprowadzili do katastrofy humanitarnej w tym kraju. Saudyjscy bogacze sypią petrodolarami na budowę meczetów w Europie. Co więcej, iraccy politycy oskarżają Arabię o niesienie ISIS pomocy i wsparcie finansowe.

Duchowny w swoim felietonie podkreślił, że w obliczu takich faktów mocno dziwi, dlaczego Ministerstwo Obrony Narodowej z Antonim Macierewiczem na czele godzi się na szkolenie Saudyjczyków w Polsce. Nie ma bowiem żadnej gwarancji, że ci po powrocie do swojej ojczyzny nie będą polować na chrześcijan i zabijać na każdego, kto pragnie skrytykować króla. Taka jest przynajmniej opinia księdza…

pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również