UDOSTĘPNIJ
fot. TVN meteo

W ostatnim czasie pogoda nie rozpieszcza i da się odczuć, że zima zbliża się wielkimi krokami. Dzisiaj potężny żywioł uderzy w Europę. Kto powinien obawiać się jego skutków?

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii obawiają się najgorszego. Tamtejsze Biuro Meteorologiczne wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi na dziś i jutro.

Wiatr do 130 km/h

Wydane ostrzeżenia obowiązują od dzisiaj i prawdopodobnie rozszerzą zasięg do niedzieli. Tereny, które objęto ostrzeżeniem to: Hebrydy, Orkady oraz Szkocja od miejscowości Oban aż po Aberdeen.

Wspomniany żywioł znajduje się już u brzegów Wielkiej Brytanii i niebawem może uderzyć z prędkością wiatru do 130 km/h. Sztorm Karolina, bo tak go nazwano, może przynieść naprawdę wiele szkód. Dla bezpieczeństwa odwołano część połączeń kolejowych i ewakuowano pracowników jednej z platform wiertniczych.

– Możliwe są zniszczenia budynków, należy też wystrzegać się porwanych przez wiatr odłamków i niebezpiecznych przedmiotów – czytamy w ostrzeżeniu.

ZOBACZ TAKŻE: Tak źle jeszcze nie było! Niszczycielski kataklizm nad Polską

Brak prądu i utrudnienia drogowe

Eksperci mówią, że sztorm Karolina może przynieść wiele utrudnień drogowych i opóźnień komunikacyjnych kolei oraz samolotów, a także może oznaczać przerwy w dostawie prądu i znacznie wydłużyć podróż do innych regionów Wielkiej Brytanii.

Najsilniejszy wiatr dotrze na północny zachód Szkocji wcześnie w czwartek, po czym przejdzie na północny wschód oraz na Orkady w godzinach popołudniowych. W czwartek pod wieczór wiatr nieco osłabnie na zachodzie, ale to na tę chwilę przewidywane jest gwałtowne nasilenie się wiatru na wyspach – ostrzega Steve Ramsdale, główny meteorolog Met Office.

ZOBACZ TAKŻE: Ksawery uderzył już w Polskę! To prawdziwy kataklizm (zdjęcia)

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również