UDOSTĘPNIJ

Wraz ze zbliżaniem się Donalda Trumpa do uzyskania nominacji Republikanów, grono jego przeciwników staje się coraz bardziej aktywne. Wpis założyciela „Humans of New York” bije rekordy popularności i stał się najczęściej udostępnianym w historii Facebooka. Mimo rosnącej aktywności przeciwników, Trump wciąż jest liderem, jeśli chodzi o sondaże i szanse na zdobycie nominacji Republikanów. 

Twórca bloga, Brandon Stanton, do tej pory rzadko wypowiadał się publicznie na tematy polityczne. W swoim liście otwartym do kandydata na prezydenta uznał, że sprzeciw wobec Trumpa to nie decyzja polityczna, tylko moralna. Stanton uważa, że Trump używa rasistowskiego języka i pośrednio podjudza do przemocy. Nie podoba mu się również, że miliarder chce możliwości torturowania terrorystów i zabijania ich rodzin.

– Jestem dziennikarzem panie Trump. I w ciągu ostatnich dwóch lat przeprowadziłem wywiady z setkami Muzułmanów, spotykanych przypadkiem na ulicach Iranu, Iraku i Pakistanu. Rozmawiałem też z setkami syryjskich i irackich uchodźców z siedmiu różnych krajów. I mogę potwierdzić – jednym przepełnionym nienawiścią człowiekiem jest tutaj pan – pisze Stanton.

Według dziennikarza, Trump retweetował rasistowskie grafiki oraz manipulacje, jak również podgrzewał atmosferę uprzedzeń i przemocy w celu zdobycia głosów. Stanton przekonuje, że Trump stawia się teraz w roli ofiary, ale nie wierzy w jego przemianę.

Wpis został udostępniony ponad milion sto tysięcy razy, otrzymał ponad dwa miliony polubień i ponad sto tysięcy komentarzy. Pod wpisem zebrali się przeciwnicy Donalda Trumpa z całego świata. W międzyczasie kontrowersyjny, antyestablishmentowy miliarder z Nowego Jorku zbierał kolejnych zwolenników. Wydaje się, że na tę chwilę, nic nie jest w stanie odebrać mu pozycji lidera i nominacji Republikanów.

humans of new york trump komentarze trump komentarze2

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSyryjscy uchodźcy obronili 7-latkę przed gwałtem
Następny artykułPrezydent i amerykańscy senatorowie wyszli z restauracji, a tam KOD
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również