UDOSTĘPNIJ
fot. flickr / wikimedia / Network.nt

Jak dowiedziało się Radio Zet, posłowie zamierzają sobie przyznać kolejną podwyżkę w tym roku. Będzie to kosztowało podatnika aż 3,5 miliona złotych. 

W maju tego roku posłowie zdecydowali, że dotychczasowa kwota jaką dostają na prowadzenie biur poselskich jest zdecydowanie za niska. Dlatego zatwierdzili wzrost przysługującego im ryczałtu aż o ponad 1000 złotych miesięcznie.

To zdaje się nie wystarcza, ponieważ do Sejmu trafił kolejny projekt zakładający następną podwyżkę. Tym razem będzie to ponad 500 złotych miesięcznie więcej. Dokument przyznający podwyżki czeka już tylko na podpis marszałka Sejmu.

W sumie – po kolejnej już w tym roku podwyżce – polscy posłowie będą otrzymywali aż 13,7 tys. złotych miesięcznie na prowadzenie biura poselskiego.

Przyznawanie sobie podwyżek przez polityków zawsze wywołuje kontrowersje. Kilka tygodni temu Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło dwa projekty zakładające podwyżki dla najważniejszych polityków w państwie, jednak oburzenie społeczeństwa było tak ogromne, że – przynajmniej oficjalnie – musiano z tego zrezygnować. W późniejszym czasie podwyżki przyznano niektórym urzędnikom tylnymi drzwiami, jak w przypadku Kancelarii Premiera, o czym pisaliśmy tutaj.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: radio zet

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNie tylko na wesoło i na smutno. Naukowcy wyróżnili cztery typy upijania się
Następny artykułŻołnierze Wyklęci
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również