UDOSTĘPNIJ

Polscy parlamentarzyści po raz kolejny domagają się dożywotnich pensji w wysokości kilku tysięcy złotych. W sejmie odbyło się już kilka poważnych rozmów na ten temat.

Zabiegający o dożywotnią pensję dla polskich polityków Związek Byłych Parlamentarzystów tłumaczy, że takie rozwiązania panują w całej Europie, w tym w Parlamencie Europejskim.

Według pomysłu parlamentarzystów każdy były polityk otrzymywałby od państwa oprócz zwykłej emerytury coś na wzór „ekstra emerytury”, która przysługiwałaby dożywotnio każdemu kto zasiadał w poselskich lub senackich ławach.

Wstępnie mówi się o 65% pensji parlamentarzysty, czyli ok. 6 tysięcy złotych. Oprócz ekstra wynagrodzenia planowana jest także budowa specjalnego domu spokojnej starości dla byłych polityków.

Pomysły Związku Byłych Parlamentarzystów – tak jak w przeszłości – wywołały oburzenie wśród opinii publicznej, której nie podoba się to, że zwykły obywatel dostaje głodową emeryturę a politycy myślą o absurdalnie wysokich świadczeniach tylko dla siebie.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również