UDOSTĘPNIJ

Poseł Jacek Żalek (Polska Razem) z obozu rządzącego zszokował swoją wypowiedzią dla Faktów TVN. Parlamentarzysta powiedział, że uczestnicy marszu KOD to naród z krępującą przeszłością w SB i UB, a nie reprezentanci narodu polskiego.

– Jeżeli to jest naród, to rozumiem, że to jest ten naród, który miał krępującą przeszłość w SB i UB. Ale to nie jest naród polski – powiedział dla Faktów TVN Jacek Żalek.

Żalek jeszcze niedawno należał do Platformy Obywatelskiej. Sądząc po jego wypowiedzi, nie podoba mu się uczestnictwo w marszach KOD jego byłych kolegów z partii. Oprócz nich, na marszu pojawili się działacze lewicy, .Nowoczesnej oraz PSL.

Uczestnicy marszu KOD zebrali się pod hasłem „My, Naród” w okolicy Stadionu Narodowego. Demonstranci maszerowali również w obronie byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Skandowano takie hasła jak „Lech buduje – PiS rujnuje”, „Solidarni z Lechem” czy „Nie chcemy Kaczora – małego dyktatora”. Uczestnicy nosili koszulki z napisem „gorszy sort”. Na wietrze łopotały flagi Polski i Unii Europejskiej.

Wciąż nie wiadomo, ile faktycznie osób zebrało się w stolicy. Jak zwykle, policja podała zaniżone dane (15 000), a ratusz zawyżone (50 000). Według naszych źródeł, ulicami przeszło ok. 30 000 osób.

ZOBACZ TAKŻE –  Schetynie puściły nerwy. Szarpnął za kamerę vlogera (video)

ZOBACZ TAKŻE – Kaczyński: Potrzebujemy dwóch kadencji na dobrą zmianę

ZOBACZ TAKŻE – Mamy dane dotyczące frekwencji marszu KOD. Media manipulują w obie strony

ZOBACZ TAKŻE – Szydło: Demokracja ma się świetnie, bo nikt nie zabrania protestów

ZOBACZ TAKŻE – Komisja Wenecka: „Demokracja i prawa człowieka w Polsce są zagrożone”

ZOBACZ TAKŻE – Petru: Zmusimy Kaczyńskiego, żeby ustąpił! Posprzątamy po nim (video)

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKontrowersyjny wpis Mellera po obejrzeniu ”Wiadomości”
Następny artykułKijowski: Na marszu KOD było 200 000 osób. (video z drona)
Wiadomości Pikio
Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również