UDOSTĘPNIJ
fot. biuro poselskie Marka Poznańskiego

Marek Poznański, były poseł Twojego Ruchu a obecnie niezrzeszony, z prywatnych środków ufundował billboard na polsko-ukraińskiej granicy przypominający naszym wschodnim sąsiadom o Rzezi Wołyńskiej.

Billboard z napisem (w języku polskim i ukraińskim) „Wołyń 1943. Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają…” stanął przy przejściu granicznym w Hrebennem i ustawiony jest w kierunku wschodnim, tak by wjeżdżający do Polski Ukraińcy go zobaczyli.

Poznański w rozmowie z regionalnymi mediami powiedział, że ufundowany przez niego billboard niesie za sobą proste przesłanie – przypomnienie o wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat. Jak wyjaśnia w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”, Rzeź Wołyńska to wspólna historia obydwu państw, o której wie bardzo niewielu Ukraińców i trzeba im o tym przypominać ponieważ muszą przyznać się do błędów.

Jak zapewnia Poznański to dopiero początek większej akcji. W planach ma już drukowanie ulotek informacyjnych i rozdawanie ich na przejściach granicznych przybywającym do Polski Ukraińcom. Poseł zamierza także doprowadzić do powołania komisji sejmowej, która będzie działała na rzecz polityki historycznej związanej z ukraińskimi mordami na Polakach.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: dziennikwschodni.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMieszkańcy Sławna boją się przestępcy, którego chroni prawo. Policja rozkłada ręce
Następny artykułHeidi Klum odgryza się Donaldowi Trumpowi (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również