UDOSTĘPNIJ

Ponad rok temu przebojem internetu stał się film, na którym Grzegorz Braun porównuje polską politykę do „Gwiezdnych Wojen”. Teraz w podobny sposób przed kamerą zabawił się Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej.

Michał Szczerba porównał obecną sytuację w polskiej polityce do najnowszej części 9 (Łotr Jeden – przyp. red.). Według posła Platformy, opozycja symbolizuje walczącą o wolność Rebelię, a PiS – złowrogie Imperium.

Prosty wybór – albo się opowiadamy po jasnej, albo… po niejasnej, czyli tej ciemnej stronie mocy. Mamy do czynienia z pewnym odcinkiem „Łotra 1” i trzeba się w tej sprawie opowiedzieć albo po stronie Imperium, po stronie władzy i przemocy, czy po stronie rebelii, czyli prawdy, prawa i nadziei. I to jest wybór, którego musi dokonać dzisiaj także PSL i Nowoczesna. – mówił Szczerba

Porównanie, poza swoim humorystycznym kontekstem, wydaje się dość niefortunne. W „Rouge One” pokazano bowiem również „brudną” stronę Rebelii, która nie stroniła od krzywdzących ludność cywilną zamachów terrorystycznych.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również