UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikipedia (Adrian Grycuk) - Flickr (PIVISO)

Kontrowersje wokół 36-letniego posła Prawa i Sprawiedliwości, pojawiły się po raz pierwszy w kwietniu tego roku. Wtedy polityk twierdził, że nie popełnił żadnego przestępstwa, a wszystkie zarzuty pod jego adresem to kłamstwa. Innego zdania są jednak śledczy.

Przedstawiciele Prokuratury Okręgowej w Zamościu oficjalnie poinformowali o tym, że za tydzień wyślą do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu Piotra Olszówki, posłowi obozu władzy PiS.

Według nich bowiem polityk PiS, zanim jeszcze został posłem, miał kupić sobie… prawo jazdy kat. A oraz C.

– Wszystko jest poparte dłuższą analizą. To nie może być nieprzemyślana decyzja. Dotychczas zebrany materiał dowodowy pozwala na stwierdzenie, że będziemy myśleć jedynie o zakresie, w jakim ten wniosek będzie dotyczył czynów zabronionych – powiedział mediom jeden z prokuratorów. Jako że poseł podejrzewany jest o wręczeniu korzyści majątkowej pracownikom Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, może usłyszeć nawet zarzut korupcji.

Olszówka wciąż twierdzi, że oskarżenia prokuratury są błędne i krzywdzące. Nie wiadomo jednak, czy to wystarczy, aby zachować poselski immunitet oraz dobre imię.

ZOBACZ TAKŻE

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również