UDOSTĘPNIJ

Testy drona PKP Cargo przeprowadzone w Katowicach przyniosły pierwsze efekty. Nagrano kilku osobników podczas tzw. „usypu”. Policja otrzymała już nagranie i podjęła stosowne kroki w celu schwytania złodziei.

PKP Cargo zdecydowała się na wykorzystanie dronów w celu patrolowania newralgicznych terenów. To efekt powtarzających się kradzieży surowców transportowanych przez spółkę. Drony są wyposażone w kamery i mają zadanie rejestrować obraz w pobliżu składów. Materiał jest w czasie rzeczywistym przesyłany do siedziby Zespołu Przeciwdziałania Zagrożeniom.

Skala kradzieży jest olbrzymia. W pierwszych miesiącach 2014 roku spółka zanotowała niemal 900 przypadków kradzieży ładunków. Straty, które „wygenerowali” złodzieje opiewają na ponad 4 miliony złotych. Zniknęło też 8 tys. ton surowców.

Podczas miesięcy zimowych problem staje się jeszcze bardziej poważny. Rośnie bowiem liczba udokumentowanych kradzieży i wielkość ubytku przewożonych surowców.

Kradzieżami zajmują się zwykle dobrze zorganizowane grupy przestępcze. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest ustawianie na torach przeszkody. Maszyniści unikając katastrofy, zatrzymują skład, a przestępcy w ciągu kilku minut dokonują tzw. „usypu”. Podczas jednej akcji mogą ukraść nawet kilka ton węgla.

źródło: rynek-kolejowy.pl

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPiS weźmie 20 mln złotych kredytu na kampanię wyborczą
Następny artykułWielka Brytania: Oskarżeni o gwałt mężczyźni będą musieli udowadniać, że kobiety zgodziły się na seks
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również