UDOSTĘPNIJ
fot. sxc.hu

Z przeprowadzonego sondażu na zlecenie Dziennika Gazeta Prawna wynika, że ponad połowa Polaków opowiada się za zwiększeniem obciążeń podatkowych dla najlepiej zarabiających.

Agencja badawcza PBS, która przeprowadziła sondaż przygotowała najpopularniejsze propozycje zmian w systemie podatkowym, które według redakcji Gazety Prawnej są najbardziej realne politycznie.

Okazuje się, że najpopularniejszym z rozwiązań jest forsowany od lat przez lewicowe środowiska postulat podniesienia podatków dla najbogatszych poprzez wprowadzenie trzeciej stawki podatku, takie rozwiązanie wybrało 54% respondentów (29% opowiedziało się przeciwko).

Większość pytanych poparła równocześnie obniżkę podatku VAT (53%), połowa opowiedziała się za obniżeniem stawki podatku dochodowego od osób fizycznych.

Z badania dowiadujemy się również, że tylko co 5 podatnik samodzielnie wypełnia rozliczenie a według 3/4 pytanych obecny system podatkowy jest zły i wymaga uproszczenia.

bh, źródło: pbs.pl/Dziennik Gazeta Prawna

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSześć racji za socjaldemokracją
Następny artykułGen. Skrzypczak: Ukraina nie liczy się z Polską
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również