UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Claude TRUONG-NGOC / Transparent 6lue

Ponad 90 organizacji prodemokratycznych z całego świata wystosowało apel do rządu Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy, w którym wyrażają swoje zaniepokojenie sytuacją w Polsce oraz proszą o wdrożenie zaleceń Komisji Weneckiej”.

Podczas gdy w mediach w Polsce tzw. kryzys konstytucyjny schodzi powoli na dalszy plan oraz coraz mniej emocji wzbudza w polskim społeczeństwie, organizacje prodemokratyczne z całego świata wystosowały do rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Andrzeja Dudy apel.

W dokumencie, który podpisało 91 organizacji z całego świata, znalazł się m.in wyraz zaniepokojenia sytuacją w Polsce jaka wynikła w ostatnich miesiącach w związku z przejęciem władzy przez PiS oraz prośbę o wdrożenie zaleceń Komisji Weneckiej.

Pod dokumentem podpisały się m.in. organizacje z Polski, Rosji, Norwegii, Holandii, Ukrainy, Kirgistanu, Francji, Armenii, Niemiec, Chorwacji, Wielkiej Brytanii czy Gruzji.

Poniżej publikujemy pełną treść apelu oraz listę organizacji, które się pod nim podpisały.

aps1
aps33aps4 1 2 3 4 5 6 7
Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: polityczek

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNorwegia: Władze pozwoliły kobietom na aborcję bliźniaków
Następny artykułSondaż: PiS i PO tracą poparcie. Tylko cztery formacje w Sejmie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również