UDOSTĘPNIJ
Emerytury
fot. pixabay.com

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zaliczył kolejną kompromitację. Choć zasłania się pomyłką, bezczelnie okrada emerytów. Najstarsi Polacy są zawiedzeni brakiem pokrycia w rzeczywistości obietnic władz.

Powrót do starego wieku emerytalnego był jedną z czołowych obietnic Prawa i Sprawiedliwości. Sztandarowy projekt pomyślnie przeszedł przez obie izby parlamentu i w pełni obowiązuje. Niestety dla emerytów ich sytuacja znacząco się pogorszyła.

ZOBACZ TAKŻE: Oto dramatyczny efekt obniżonego wieku emerytalnego. Można już „skakać przez okno”

Jak zapowiadano i co było raczej logiczne, w wyniku obniżenia wieku emerytalnego obniżyły się także świadczenia. Nikt nie podejrzewał jednak, że zmaleją tak znacząco. Choć wielu popierało teorię o pomyłce, nie ma o nie mowy.

Rząd okradł emerytów

Przewidywania opozycji i ekspertów potwierdziły się, a jedynymi ofiarami ich prawdziwości są emeryci. Jak wynika z przeprowadzonych obliczeń kobiety, które miały dostawać średnio 1786 złotych i mężczyźni, którzy otrzymywać mieli średnio 3117 złotych, dostają w rzeczywistości nawet o kilkaset złotych mniej.

ZOBACZ TAKŻE: Polscy emeryci przerażeni. Urzędnicy zaczną ZABIERAĆ im pieniądze

Choć średnia emerytura różni się w zależności od miasta i regionu, jest ona zwykle dużo niższa, niż zapowiadano. Okazuje się, że średnio kobiety otrzymują o 172 złote mniej, niż powinny, to znaczy 1614 zł, a mężczyźni o aż 417 złote i na ich konto co miesiąc wpływa 2700 zł.

źródło: finanse.wp.pl

Tak żyje bajecznie bogaty książę Brunei [ZDJĘCIA]

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również