UDOSTĘPNIJ

Dzisiaj internet obeszła informacja, że twórca inicjatywy Nie dla islamizacji Europy spotkała niebywała nieprzyjemność. Policja weszła mu do domu i sprawdziła czy jego działalność nie wypełnia znamion występku z art.  ?Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2?

Internauci piszą już o męczenniku walki o wolność słowa. Dołączam do tego grona, gdyż dziś polubiłem fanpejdż Nie dla Islamizacji Europy. O 1 w nocy zawitała do mnie policja. Mam dokumentację w formie zdjęć z ich akcji. Najpierw podjechali pod dom czołgiem, zapewne po to by mnie przestraszyć. W końcu doskonale wiedzieli, że mogę stać się kolejnym bohaterem i chcieli wywołać u mnie taki strach, bym nie umieścił tego artykułu w internecie. Ale co tam, dla dobra sprawy podzielę się z Wami, drodzy czytelnicy, tą straszną historią.

20140725_015400

 

Po tym jak sforsowali drzwi do domu, w którym mieszka jeszcze 2 lokatorów (oni nie mieli polubionego tego profilu, a spotkały ich nieprzyjemności!)  rzucili się na nasz sprzęt. Na szczęście laptopy moich kolegów nie zostały uszkodzone. Ja nie miałem tego szczęścia. Funkcjonariusze policji, w liczbie 5, obawiali się, iż nagrywam ich moją kamerką HD wbudowaną w laptopa, dlatego ją uszkodzili. Spróbowałem naprawić ją taśmą klejącą, ale obawiam się, że nic z tego. Mało tego, tłustymi paluchami ubrudzili mi ekran.

20140725_014435

Następne ich działania przeszły ludzkie pojęcie. Zjedli noodle, które zamówili sobie moi koledzy, a ponadto wypalili resztę naszych papierosów! To jest skandal! Bezczelne działania policji dotknęły osób niezwiązanych z tematem dyskryminacji muzułmanów!

20140725_013949

Teraz na poważnie. Też jestem przeciwnikiem islamizacji Europy i cieszę się, że są takie profile jak Nie dla Islamizacji Europy. Jednakże to, że twórca inicjatywy promuje się na fakcie, iż odwiedziła go policja jest dosyć śmieszny. Szczególnie, że wszędzie zamieszcza informację, iż jest redaktorem naczelnym innego portalu, z którym sprawa w ogóle nie jest związana. Reklama? No właśnie. Jeśli Pan Kowalski naprawdę dostanie wyrok, będę z nim całym sercem i naturalnie wyrażę swój sprzeciw. Natomiast, promocja własnej osoby i innych swoich biznesów na tym, że odwiedziła go policja, co przecież nie jest niczym dziwnym, jeśli prowadzi się taki profil, jest nie na miejscu. Przecież skoro ktoś potencjalnie narusza prawo, należy go sprawdzić. Skąd policjanci mogli wiedzieć, że to jest jakiś normalny facet? Jeśli ktoś prowadzi profil Nie dla Islamizacji Europy to jest bardzo prawdopodobne, iż ma w domu materiały, których posiadanie wypełni znamiona wykroczenia. Dura lex sed lex, proszę Państwa.

Policja ma dbać o przestrzeganie prawa. Pan Kowalski pisze: czy sprzeciwianie się ekspansji islamu i informowanie społeczeństwa o brutalności ze strony wyznawców tej religii jest nawoływaniem do nienawiści? Otóż, Panie Kowalski, policja nie przyszła do Pana, ZA TO, że publikuje Pan owe treści na profilu (tak, oni widzą co tam jest, bez zabezpieczania nośników), lecz prewencyjnie. Twórca takiego profilu może potencjalnie być kimś dla muzułmanów w Polsce niebezpiecznym. Na przykład, ktoś, kto planuje akty agresji na islamistów w Polsce. To, że Pan nie jest taką osobą to inna sprawa, ale policja musiała to sprawdzić.

LINK DO ARTYKUŁU PANA KOWALSKIEGO – http://parezja.pl/nasz-news-przeszukanie-domu-readaktora-naczelnego-portalu-parezja-pl-ndie-pl/

27 KOMENTARZY

 1. Nie zgadzam się. Policja nie powinna mieć możliwości przeszukiwania domu tego człowieka, szczególnie jeśli nie było podejrzeń, że kogoś napadnie. Można mieć mieszane odczucie do strony tego człowieka, ale jego własność i prywatność powinna być przestrzegana.

 2. Nie zgadzam się. Policja nie powinna mieć możliwości przeszukiwania domu tego człowieka, szczególnie jeśli nie było podejrzeń, że kogoś napadnie. Można mieć mieszane odczucie do strony tego człowieka, ale jego własność i prywatność powinna być przestrzegana.

 3. Coś się nie zgadza, te kluski zeżarli tymi patykami dla hindusów a umazali ekran paluchami… Chyba że prewencyjnie zjedli kanapki z salcesonem jeszcze w czołgu bo może taki dewiant fanatyk nie mieć nic w lodówce

 4. a potem są tragedie, że ktoś kogoś zabił, zrobił zamach i pierdolenie, że policja w porę nie rozpracowała mordercy a mogła. Przypomnijcie sobie akcję jak naziści z Niemiec zabili sprzedawców kebabów. Gdybym był w policji też podejrzewałbym twórcę takiej strony, że może być potencjalnym przestępcą. To się nazywa działalność prewencyjna

 5. a potem są tragedie, że ktoś kogoś zabił, zrobił zamach i pierdolenie, że policja w porę nie rozpracowała mordercy a mogła. Przypomnijcie sobie akcję jak naziści z Niemiec zabili sprzedawców kebabów. Gdybym był w policji też podejrzewałbym twórcę takiej strony, że może być potencjalnym przestępcą. To się nazywa działalność prewencyjna

 6. Adam Sowiński Taaaa. Prewencyjnie o 5 rano bo facebook. Później prewencyjnie bo masz penisa i możesz zgwałcić. Następnie prewencyjnie bo masz cyrkiel i możesz zadźgać. A na końcu prewencyjnie bo jesteś kierowcą i masz samochód – potencjalne narzędzie zbrodni. Człowieku nawet nie wiesz jak jesteś zniewolony. Przeczytaj to co napisałeś i troszkę pomyśl. Refleksja przyjdzie sama.

 7. Adam Sowiński To może zróbmy tak – niech wszyscy, którzy popierają działania policji oddadzą prewencyjnie swoje komputery policji, przynajmniej nie będę widział kolejnych głupich komentarzy na fb ;).

 8. Mimo wszystko policja i różne służby RP podejmują nierzadko działania nieadekwatne do zaistniałej sytuacji. Zamiast skupiać się na poważnych przestępcach to ścigają internautów za różne nieprzychylne rządowi komentarze albo szturmują biuro redakcji jednego z tygodników, itp. itd.

 9. Facet z profilu "Uwolnić niedźwiedzie z cyrków" też potencjalnie może być kimś niebezpiecznym. Ba, Trynkiewicz nie prowadził żadnego profili a proszę jaki skurwiel z niego wyszedł. Rozumiem więc, że przeszukanie i "zabezpieczenie" komputerów wszystkich Polaków (a tych mających dostęp do internetu w szczególności) powinno być rutynową praktyką której każdy z nas powinien poddawać się co najmniej raz w tygodniu?

 10. Polska Rzeczpospolita Korupcyjna !!!!!!
  Czy uważa pan, że państwo spełniło w tym przypadku swoją rolę ?
  [Nasz Wywiad] ?Z Donaldem Tuskiem chodziłem do jednej szkoły, a dziś??
  http://blogpublika.com/2014/05/01/nasz-wywiad-z-donaldem-tuskiem-chodzilem-do-jednej-szkoly-a-dzis/
  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1493:z-donaldem-tuskiem-chodziem-do-jednej-szkoy-a-dzi

  Nieuczciwy biegły z Jeleniej Góry?
  Bogusław Biedrzyński brał udział w strajkach w Stoczni Gdańskiej w 1988 roku. Dziś również walczy. Tym razem ? jak sam mówi ? z nieuczciwym biegłym i sądami, które odrzucają kolejne zażalenia na działalność Jerzego Karpińskiego.
  http://parezja.pl/nieuczciwy-biegly-jeleniej-gory/

 11. http://www.aferyprawa.eu/Wyceny/Jelenia-Gora-Rzeczoznawca-Sadowy-Jerzy-Karpinski-dopuscil-sie-przestepstwa-przy-wydaniu
  Biegly sadowy z Jeleniej Gory " Oszust " ; Prokurator niedoluczony sebastjan wozniak z Boleslawca ; sedzia nie znajacy kodeksu "daniel strzelecki z Boleslawca.
  Polska Rzeczpospolita Korupcyjna !!!!!
  Sędzia Daniel Strzelecki (Sąd Rejonowy w Bolesławcu) biegłemu oka nie wykole !!!!!!!!!!
  Polska Rzeczpospolita Korupcyjna: sędzia biegłemu oka nie wykole?
  24 lutego 2014 roku sędzia Daniel Strzelecki (Sąd Rejonowy w Bolesławcu) oddalił skargę Bogusława Biedrzyńskiego na postanowienie prokuratora rejonowego w Bolesławcu umarzające postępowanie w sprawie biegłego sądowego Jerzego Karpińskiego.
  Czy Daniel Strzelecki celowo dokonał pomieszania przepisów?

  A może po raz kolejny okazało się, że nasze prawo jest o przysłowiowy kant potrzaść i uniemożliwia dojście do prawdy?Czy sprawa Jerzego Karpińskiego powoli stała się ?okopami Świętej Trójcy? dolnośląskiej Temidy?

  Słowa, które padły 24 lutego zdają się na to wskazywać.

  Może pora więc, żeby sprawą prócz mediów zainteresowały się powołane do tego organy?

  Oczywiście spoza Dolnego Śląska?
  PS. Wypowiedzi sędziego Daniela Strzeleckiego za nagraniem TV. Przypomnijmy artykuł, na który tak chętnie powołuje się sędzia Daniel Strzelecki.

  Kto, jako biegły, rzeczoznawca lub tłumacz, przedstawia fałszywą opinię lub tłumaczenie mające służyć za dowód w postępowaniu określonym w § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 (art. 233 § 4 KK).

  Opinię biegłego (rzeczoznawcy) można uznać za fałszywą wtedy, gdy:

  1) będzie wyraźnie sprzeczna z aktualnym stanem wiedzy w dziedzinie, której opinia dotyczy; 2) będzie wyraźnie sprzeczna z rzeczywistym stanem faktycznym;

  3) będzie oparta na przyjętej wyraźnie błędnej metodzie (por. B. Kunicka-Michalska, w: A. Wąsek (red.), Kodeks karny, t. II, 2010, passim). Jednak również w tym wypadku stwierdza się trafnie, iż: odpowiedzialność na podstawie art. 233 § 4 KK nie zależy od tego, czy fałszywe ustalenie faktyczne zawarte w opinii mogło mieć wpływ na rozstrzygnięcie sprawy (wyr. SN z 9.4.2008 r., IV KK 501/07, OSNwSK 2008, Nr 1, poz. 853 ).

  Jest również rzeczą oczywistą, że odpowiedzialność karna tym bardziej nie jest zależna od tego, czy strona postępowania cywilnego podważy (skutecznie bądź nie) taką opinię w procesie cywilnym.

  Sędzia Sądu Rejonowego Daniel Strzelecki najwidoczniej jest jednak innego zdania.
  http://3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia-bieglemu-oka-nie-wykole
  http://youtu.be/iiv7Teeg_sM

  http://www.yelp.pl/biz_photos/przedsi%C4%99biorstwo-wielobran%C5%BCowe-kon-bud-jerzy-karpi%C5%84ski-jelenia-g%C3%B3ra?select=1h0yJ69Fk7BevMc5gqG75g#PHevcvxX7OYrTEZGFE0DvA

 12. poprawka Pan "Jan Kowalski ", tak go nazwiemy poinformował nas, że jest PODEJRZANYM, więc PROKURATURA PRZEDSTAWIŁA MU ZARZUTY, jeśli by TYLKO GO SPRAWDZALI został by wezwany DO KOMISARIATU i przesłuchiwany w CHARAKTERZE ŚWIADKA.

 13. Jako kolega oraz współpracownik Damiana Kowalskiego pozwolę sobie skomentować ten chłam powyżej.

  "Jednakże to, że twórca inicjatywy promuje się na fakcie, iż odwiedziła go policja jest dosyć śmieszny"

  Damian się nie promuje. My informujemy o wydarzeniu, które JEST skandaliczne. Bo wezwany został na przesłuchanie w charakterze świadka, by do niego nie doszło. Zamiast tego dowiedział się, że jest podejrzany, przeszukiwano mu mieszkanie i skonfiskowano sprzęt (początkowo miałem problem, by się z nim skontaktować, bo nie miałem jego innego nru tel). Ale dla szanownego pana Macieja Sobieskiego jest to "dosyć śmieszne".

  "Szczególnie, że wszędzie zamieszcza informację, iż jest redaktorem naczelnym innego portalu, z którym sprawa w ogóle nie jest związana. Reklama? No właśnie."

  Nie, nie jest to reklama. Po prostu ndie.pl to pewna inicjatywa założona przez Damiana Kowalskiego, która zyskała wielu sympatyków. Tam zajmują się tylko i wyłącznie zjawiskiem islamizacji i tematami pokrewnymi. Natomiast oprócz tego Damian założył portal Parezja.pl w celu ogólnoinformacyjnym, stricte pod kątem redakcyjnym. I normalnym jest, że my jako redaktorzy przejmiemy się faktem, że nasz naczelny – czegokolwiek by innego nie prowadził – jest niemalże terroryzowany.

  I stwierdzenie, że ", iż jest redaktorem naczelnym innego portalu, z którym sprawa w ogóle nie jest związana" jest kretyństwem albo manipulacją. Czy wie pan, co pan napisał? Mniej więcej "portal nie jest związany z osobą, która jest jego naczelnym". Apeluję o powagę :D

  "Natomiast, promocja własnej osoby i innych swoich biznesów na tym, że odwiedziła go policja, co przecież nie jest niczym dziwnym, jeśli prowadzi się taki profil, jest nie na miejscu."

  Szczerze mam nadzieję, że po prostu nieumiejętnie skonstruował pan zdanie albo nie zrozumiał sytuacji. Normalne by było, gdyby jako świadek został przesłuchany i tyle. Natomiast do przesłuchania w tym charakterze nie doszło, zamiast tego nagle poinformowano go, że ma status podejrzanego. Tym bardziej, że sprawa ndie.pl była już kilka miesięcy temu poruszana i zamknięta.

  "Przecież skoro ktoś potencjalnie narusza prawo, należy go sprawdzić."

  Nie wierzę, że jest pan konserwatywnym liberałem. Co to znaczy "potencjalnie naruszyć prawo"? Popiera pan inwigilację i prewencyjne aresztowania na 48h bez podania uzasadnienia?

  "Skąd policjanci mogli wiedzieć, że to jest jakiś normalny facet?"

  Jest obywatelem i to powinno im wystarczyć.

  "Jeśli ktoś prowadzi profil Nie dla Islamizacji Europy to jest bardzo prawdopodobne, iż ma w domu materiały, których posiadanie wypełni znamiona wykroczenia. "

  Czyżby? Odważne słowa. Jeśli ktoś prowadzi portal chrześcijański, to "jest bardzo prawdopodobne, iż ma w domu materiały" dotyczące np. homofobii, planów przejęcia władzy przez Kościół i należy go w taki bezczelny sposób traktować? Czy jeśli ktoś prowadzi profil pro-korwinowski, to należy go przeszukać, bo prawdopodobnie planuje zamach, uchyla się od płacenia podatków etc?

  Całość akapitu kończy pan słowami "Dura lex sed lex, proszę Państwa." Ponieważ na przykładzie powyższych nie jestem pewien, czy wie pan, co pan powiedział, to powiem panu: Marne prawo, ale prawo. I prawo nakazuje, by wezwanego w charakterze świadka przesłuchać jako świadka, a nie PRZESZUKAĆ mu mieszkanie w charakterze PODEJRZANEGO. Czy widzi pan różnicę?

  Na koniec powiem, że bezczelnie pan skłamał. Napisał pan "LINK DO ARTYKUŁU PANA KOWALSKIEGO". Jest to bezczelnym kłamstwem pokazującym, że ni choroby nie zaznajomił się pan głębiej z tematem. Primo – informacja udostępniona została z konta redakcyjnego. Secundo – po kiego Damian Kowalski miałby cytować sam siebie? Raczej po prostu napisałby, co sądzi. Ale nie mógł, ponieważ wtedy nie miał żadnego komputera (jego został skonfiskowany). Tertio – tekst został napisany przez inną osobę z zarządu, Michała Górskiego.

  Proponuję, by dał pan sobie szlaban na wypowiadanie się w Internecie do końca wakacji, zaś ten czas przeznaczył na naukę czytania ze zrozumieniem oraz weryfikacji informacji.

  Pozdrawiam, Dominik Cwikła, członek Rady Decyzyjnej portalu Parezja.pl

 14. Radek Bogucki Absurd za absurd. Bo jeżeli ktoś uważa, że policja powinna prewencyjnie przeszukiwać domy prowadzących różne kontrowersyjne fanpage i rekwirować im sprzęt (także prewencyjnie) to już mniej absurdalne jest oddawanie policji komputerów z własnej woli ;). Rozumiem, że wzywanie Damiana w charakterze świadka, żeby go poinformować, że jest podejrzanym i domagać się zaprowadzenia do domu w celu przeszukania to też działanie prewencyjne, bo policja obawiała się, że gdyby Damian wcześniej wiedział, że jest podejrzanym to by sie nie stawił na komendzie?

 15. Adam Sowiński a nie przyszło Ci do głowy, że ta strona powstała właśnie po to, by przeciwdziałać zagrożeniu jakichkolwiek zamachów? Taka była intencja autora, a to jego stawia się w roli potencjalnego winowajcy. ABSURD!

 16. Brudne ? Lapy ? mgr.adwokat i Bronislawy B !
  http://www.bolec.info/index.php?op=forum&forum=9&act=showtopic&topic=75706&strona=24
  Witam.
  3 wrzesnia 2014 roku zeznalem przed Sadem Rejonowym w Boleslawcu : Bronislawa B. w obecnosci mgr.adw. Anny Alianowicz ? KANCELARIA ADWOKACKA. ALJANOWICZ ANNA?
  Zgorzelecka 46 59-700 Bolesławiec woj. dolnośląskie telefon: +48 75 7322276
  skladala propozycje ? Korupcyjna ? Bieglej sadowej Ofman Lilia ? .
  Biuro usług budowlanych. wycena nieruchomości zanizenia wartosci domu 59-700 Trzebien Ul. Kolejowa 7.
  W pierwsyzm przypadku sie nie udalo Bronislawie B.
  W drugim jak Panstwo widza :
  http://www.yelp.pl/biz_photos/przedsi%C4%99biorstwo-wielobran%C5%BCowe-kon-bud-jerzy-karpi%C5%84ski-jelenia-g%C3%B3ra?select=1h0yJ69Fk7BevMc5gqG75g#PHevcvxX7OYrTEZGFE0DvA
  http://ocenyfirm.com/biz/karpinski-jerzy-przedsiebiorstwo-wielobranzowe-kon-bud-jerzy-karpinski-jelenia-gora,220675
  http://parezja.pl/nieuczciwy-biegly-jeleniej-gory/
  http://www.nj24.pl/article/biegly-nie-musi-nic-ogladac
  http://www.nj24.pl/article/niepokonani-rosna-w-sile#
  Reka sprawiedliwosci dopadnie Bronislawe B. pseldo bieglego Jerzego Karpinskiego z Jeleniej Gory i mgr. adw. Anny Aljanowicz ? KANCELARIA ADWOKACKA. ALJANOWICZ ANNA?
  Walczylem z korupcja Cale zycie i tym razem nie odpuszcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ